LG G3 kontra LG G Flex 2 - czy warto poczekać na nowszy model?

Na początku roku koreańska firma LG zaprezentowała nowy smartfon. LG G Flex 2 to już drugie urządzenie z fabrycznie wykrzywionym ekranem. Konsumenci zastanawiający się nad zakupem nowego telefonu zdecydowanie powinni zwrócić uwagę na ten model, który może być ciekawszą propozycją, niż zeszłoroczny topowy LG G3.


LG G3 był jednym z najciekawszych smartfonów z systemem Android ze wszystkich telefonów zaprezentowanych w zeszłym roku. Koreański producent wykorzystał w nim wiele nowych technologii. Uwagę przykuwał zwłaszcza wyświetlacz o imponującej rozdzielczości QHD wynoszącej 2560 na 1440 punktów. Tyle pikseli zmieściło się na ekranie o przekątnej o długości 5,5 cala.

LG G3 kontra LG G Flex 2: pojedynek

LG G3 kontra LG G Flex 2 - czy warto poczekać na nowszy model?

LG G3 i LG G Flex 2 to dwa smartfony z bardzo wysokiej półki

Najnowszy LG G Flex 2 to z kolei dość nietypowe urządzenie w ofercie firmy, które wyróżnia się podobnie jak poprzednik zakrzywionym ekranem, co w teorii ma ułatwiać korzystanie z tego ogromnego urządzenia. W przeciwieństwie do zeszłorocznego LG G Flex, telefon LG zaprezentowany na początku tego miesiąca w trakcie targów CES 2015 w Las Vegas to solidny sprzęt o bardzo dobrej specyfikacji i bez większych wad.

Zobacz również:

  • OPPO INNO DAY 2021 już 14 i 15 grudnia!

Nie wiadomo jeszcze co prawda jak nowe urządzenie będzie pozycjonowane cenowo, ale jest duża szansa na to, że LG G Flex 2 nie będzie kosztował majątku. Zeszłoroczny LG G3 już w dniu premiery był wyraźnie tańszy od topowych smartfonów konkurencji, gdy te trafiały do sklepów. Na oficjalną cenę przyjdzie nam jednak jeszcze nieco poczekać, bo na start telefon trafi do oferty amerykańskiego operatora Vodafone. Po sześciu tygodniach pojawi się w innych kanałach sprzedaży.

Runda 1: wygląd i wykonanie

LG G3 kontra LG G Flex 2 - czy warto poczekać na nowszy model?

LG G Flex 2 podobnie jak jego poprzednik cechuje się fabrycznie zakrzywionym ekranem

LG G Flex 2 wygląda bardzo podobnie do swojego poprzednika, ale jest od niego nieco lżejszy i mniejszy. To dobra wiadomość, ponieważ zeszłoroczny LG G Flex był naprawdę ogromnym urządzeniem. W nowym telefonie producent zdecydował się na obudowę o grubości zaledwie 7,1 mm w najcieńszym punkcie, a urządzenie waży 152 gramy.

Producent zdecydował się też na dwie wersje kolorystyczne, czyli srebrną (Platinum Silver) i czerwoną (Flamenco Red). Pod względem jakości wykonania smartfonowi LG G Flex 2 ciężko coś zarzucić. Bardzo ciekawie prezentuje się obudowa z tyłu, która tak jak w LG G Flex wykonana jest z "samoleczącego" się materiału. Dzięki temu po chwili z obudowy znikają mniejsze rysy.

LG G3 jest dla kontrastu bardzo dużym smartfonem o klasycznym wyglądzie. Obudowa zeszłorocznego topowego modelu ma grubość 8,9 mm, co biorąc pod uwagę umieszczone w tym sprzęcie podzespoły robi wrażenie. Nie da się jednak ukryć, że młodszy LG G Flex 2 jest bardziej smukły, ale przy tym niezauważalnie lżejszy - dokładnie o 3 gramy.

LG G3 ma plastikową obudowę, ale dookoła urządzenia biegnie metalowa ramka. Klapka skrywająca akumulator też wykonana jest z tworzywa, ale pokryta została materiałem imitującym metal w wyglądzie i dotyku, który jest dość odporny na zarysowania, chociaż nie ma "samoleczących" właściwości. Smartfon wygląda klasycznie, ale też elegancko.

Zwycięzca: remis

Runda 2: wyświetlacz

LG G3 kontra LG G Flex 2 - czy warto poczekać na nowszy model?

Jedną z największych zalet LG G3 jest ekran o fenomenalnej rozdzielczości QHD

W zeszłorocznym LG G3 producent zdecydował się na ogromny, 5,5-calowy ekran o fenomenalnej rozdzielczości QHD, czyli 2560 na 1440 punktów. Daje to zagęszczenie pikesli na poziomie 534 ppi. Daje to urządzeniu LG palmę pierwszeństwa w smartfonowym świecie, a konkurenci koreańskiej firmy dopiero zbliżają się do takich wartości upakowania pikseli na małej powierzchni.

W przypadku LG G Flex 2 wykorzystano panel o przekątnej dokładnie tej samej długości, ale wyświetlacz ma niższą rozdzielczość. Wykorzystane w tym modelu Full HD, czyli 1920 na 1080 punktów daje jednak bardzo szczegółowy obraz z zagęszczeniem pikseli na bardzo wysokim poziomie 403 ppi. To dokładnie taka sama wartość, jak w przypadku najnowszego phabletu w ofercie Apple, czyli iPhone'a 6 Plus.

Zwycięzca: LG G3