LG G3 ma być pierwszym smartfonem z procesorem Qualcomm Snapdragon 805

Za niecałe trzy tygodnie zadebiutuje najnowszy smartfon firmy LG. Nowy topowy telefon na sklepowe półki znacznie później, niźli tegoroczne nowości od Samsunga, HTC i Sony. Wygląda jednak na to, że producent ma kilka asów w rękawie. Jednym z nich ma być obecność w LG G3 kolejnej generacji układu Qualcomm Snapdragon.

W ostatnim miesiącu do sprzedaży trafiły takie topowe smartfony, jak Samsung Galaxy S5, HTC One M8 i Sony Xperia Z2. Te trzy modele mają wiele cech wspólnych, takich jak ekran o przekątnej długości przynajmniej pięciu cali oraz rozdzielczości Full HD. Wszystkie oparte są też o układ Qualcomm Snapdragon 801, a różnią się wyłącznie taktowaniem i ilością pamięci operacyjnej RAM.

LG G3 trafi do sprzedaży w dwa miesiące od premiery flagowców Samsunga, HTC i Sony. Nie znaczy to jednak, że jego producent zarówno dogoni konkurencję w wyścigu. Koreańskie LG ma zamiar wręcz przegonić konkurencję. Pomóc ma w tym specyfikacja nowego modelu. Nie tylko ma być on wyposażony w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 2K, ale ma opierać się o nowszą generację układu Snapdragon.

LG G3 ma być pierwszym smartfonem z procesorem Qualcomm Snapdragon 805

Sercem nadchodzącego telefonu LG ma być chip Qualcomm Snapdragon 805, który ma zapewnić jeszcze więcej wydajności i lepszą energooszczędność, niźli wybrany przez Samsunga, HTC i Sony układ Snapdragon 801. Co prawda LG nie podało jeszcze oficjalnej specyfikacji kolejnego flagowca do wiadomości, ale data premiery tego urządzenia pokrywałaby się z zapewnianiami samego Qualcomma. Firma zapowiadała premierę pierwszego urządzenia z nowym procesorem właśnie na koniec maja.

źródło: phonearena.com