LG G3: pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego flagowca

Do sieci trafiły pierwsze wiadomości dotyczące nowego flagowego telefonu od LG. Koreańska firma chce zaoferować produkt o klasę lepszy, niźli topowe modele zaproponowane przez konkurencję. Zdeklasować Galaxy S5 od Samsunga i Xperię Z2 ma głównie nowy ekran o wysokiej rozdzielczości.

W zeszłym roku LG zaprezentowało swojego nowego flagowego smartfona G2, który wyróżniał się na tle innych urządzeń z tego.segmentu nietypową konstrukcją. Przycisk power i regulacja głośności zostały umieszczone na tylnej klapce, zamiast na krawędzi urządzenia, jak to zwykle ma miejsce w smartfonach. Telefon ten jednak nie wyróżniał się specjalnie na tle innych patrząc sucho na parametry. W tym roku LG chce natomiast walczyć z konkurencją też wyśrubowaną specyfikacją.

Wedle serwisu Phone Arena, który powołuje się na anonimowego pracownika firmy, LG G3 ma zawstydzić topowe modele Samsunga, Sony i HTC. W przypadku dwóch pierwszych firm flagowce zostały już wydane, a tajwanskie HTC dopuściło do wycieku praktycznie wszystkich informacji jeszcze przed premierą następcy HTC One. Wygląda na to, że poznaliśmy dzięki temu specyfikację również tego modelu i tym samym okazało się, iż Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z2 i nowy HTC One praktycznie się nie różnią pod względem specyfikacji i wielkości.

Zobacz również:

  • LG One:Quick - trzy ekrany do wspierania pracy i współpracy
  • Premiera Redmi Note 11 już w przyszłym tygodniu!
LG G3: pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego flagowca

W przypadki LG G3 ma jednak być inaczej. Koreański producent podobno nie chce się wycofać z pomysłu na ekranach o rozdzielczości 2560x1440 pikseli, co przy przekątnej 5,5 cala daje zagęszczenie pikseli na oszałamiającym poziomie 534PPI. LG chce się też wyróżnić w warstwie software'owej, a nowy telefon ma mieć asystenta głosowego wzorowanego na Google Now. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy dostanie on wsparcie dla języka polskiego oraz na jakiej zasadzie asystent będzie dokładnie działał.

źródło: phonearena.com