LG G3 - premiera 27 maja. Z pewnością będzie "szczotkowany"

Smartfon LG G3 zostanie oficjalnie zaprezentowany 27 maja. Wraz z nim prawdopodobnie poznamy również smartwatch G Watch.

Zaprezentowane do tej pory flagowe smartfony czołowych producentów (Galaxy S5, HTC One M8, Xperia Z2) czeka prawdopodobnie mocna konkurencja w postaci nowego flagowego smartfona LG, czyli modelu G3. Z pojawiających się do tej pory informacji wynika bowiem, że jako jedyny może on zaoferować do dyspozycji użytkowników ekran Quad HD (2560 x 1440 pikseli) cechujący się ogromną gęstością pikseli na cal (534).

O tym, czy tak faktycznie będzie przekonamy się już za niespełna miesiąc. Koreańska firma rozesłała bowiem następujące zaproszenia na mającą się odbyć w dniach 27-28 maja konferencję:

LG G3 - premiera 27 maja. Z pewnością będzie "szczotkowany"

LG zaprasza na konferencję

Poprowadzona ona zostanie pod hasłem „To be simple is to be Great" jednocześnie aż w 6 dużych miastach (San Francisco, Nowy Jork, Seul, Singapur, Istambuł,Londyn).

Warto zauważyć, że tło przesłanego zaproszenia przypomina szczotkowany metal. Czyżby więc LG G3 miał obudowę taką jak HTC One M8? Może tak, a może nie. Z dotychczasowych spekulacji wynika bowiem, że raczej możemy oczekiwać tutaj tylnej klapki wykonanej z tworzywa sztucznego, które będzie miało fakturę przypominającą szczotkowany metal.

LG G Watch?

Bardzo prawdopodobne, że poza smartfonem LG G3 zaprezentowane zostanie również oficjalnie urządzenie naręczne G Watch pracujące w oparciu o system Google Wear.

Co na to Samsung?

Mamy coraz więcej dowodów na to, że Samsung nie zamierza jednak "odpuścić" swojemu rodzimemu konkurentowi. Obecnie bardzo prawdopodobne wydaje się, że pracuje nad udoskonaloną wersją smartfona Galaxy S5, czyli modelem Galaxy S5 Premium.