LG G3 w wersji premium z procesorem Snapdragon 805 będzie można kupić tylko w Korei

LG G3 to najnowszy smartfon koreańskiej firmy, który niedawno doczekał się tańszej edycji o nazwie LG G3 S. Do sprzedaży ma trafić jeszcze przynajmniej jedna wersja tegorocznego sztandarowego smartfona od LG, ale będzie ona przeznaczona wyłącznie na rynek koreański.

W ofercie LG najlepszym urządzeniem jest dziś LG G3, czyli smartfon o 5,5-calowym ekranie o rozdzielczości aż 2560 na 1440 pikseli. Urządzenie pod tym względem przebija ofertę konkurencji, ale ma podobną specyfikację techniczną, na którą składa się procesor Qualcomm Snapdragon 801 oraz, w zależnosci od wersji, 2 lub 3 GB pamieci operacyjnej RAM.

Kilka dni temu oficjalną prezentację miał smartfon LG G3 S, który w krajach azjatyckich pojawi się w sklepach pod nazwą LG G3 Beat. To jednak nie jedyna nowość koreańskiej firmy. Okazuje się, że w planach jest jeszcze jedno urządzenie bazuję na LG G3. Będzie to smartfon z jeszcze szybszym procesorem. Niestety, urządzenie trafi do sprzedaży wyłącznie w Korei.

Koreańczycy już niedługo będą mogli kupić LG G3 w szybszej wersji. Telefon będzie bardzo podobny do podstawowej wersji, ale producent zdecydował się umieścić w nim jeszcze szybszy procesor. Układem, który znajdzie się w tej wersji telefonu, będzie Qualcomm Snapdragon 805. Urządzenie ma trafić do sprzedaży na rodzimym rynku producenta już 25 lipca.

Podobnie do LG zachował się wcześniej inna firma pochodząca z Korei. Mowa o Samsungu, który również na rodzimym rynku zaprezentował nowszą i nieco lepszą edycję swojego topowego telefonu Galaxy S5 o nazie Galaxy S5 LTE-A.

źródło: androidcentral.com