LG G3 z darmowym dodatkiem w postaci okularów VR

Kupując smartfon LG G3 konsumenci wybranych krajów otrzymają interesujący darmowy dodatek w postaci okularów VR.

Samsung tuż po oficjalnej prezentacji fabletu Galaxy Note 4 zapowiedział przeznaczone do współpracy z nim okulary Gear VR. Koreańska firma to jednak nie jedyny producent smartfonów, który zamierza wesprzeć klientów chcących poznać możliwości rzeczywistości rozszerzonej (ang. Augmented Reality). Dołączył do niej bowiem rodzimy konkurent, firma LG, która poinformowała o zamiarze wprowadzenia do oferty okularów VR przeznaczonych dla właścicieli smartfona G3.

LG G3 z darmowym dodatkiem w postaci okularów VR

Okulary VR dla LG G3

Okulary LG to w zasadzie plastikowa wersja okularów Google Cardboard, których obudowa wykonana jest z kartonu. Otrzymają je za darmo osoby, które kupią smartfon G3 (dodatkowo będą mogły pobrać za darmo grę "Robobliteration"). Niestety koreański producent wspomina jedynie, że promocja obejmie "wybrane rynki". Nie wiadomo więc, czy także Polskę, o co zapytaliśmy przedstawiciela LG (gdy otrzymamy odpowiedź, uzupełnimy tekst).

Zobacz również:

  • Jeden z najciekawszych średniopółkowców Samsunga nie otrzyma kolejnej dużej aktualizacji systemu
  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [29.03.2023]

Google, Microsoft, Facebook

Na koniec warto dodać, że technologia rozszerzonej rzeczywistości wspierana jest w ostatnim okresie mocno przez największe firmy IT na świecie. Mam tutaj na myśli przede wszystkim firmę Google, która oprócz wspomnianych papierowych okularów szykuje kolejną generacje okularów Google Glass, jak również Microsoft i zaprezentowane niedawno przez niego okulary HoloLens.

Pamiętać też należy o Facebooku, który kupił 25 marca 2014 roku firmę Oculus VR pracującą nad okularami Rift.