LG G3 z ekranem QHD to dopiero początek. Czekają nas smartfony z panelami o gęstości 700 ppi

Firma LG Display ostro pracuje nad ekranami o ogromnej rozdzielczości. W przyszłości być może więc zobaczymy smartfony dysponujące panelem o gęstości nawet 700 ppi.

Firma LG jako pierwsza z czołowych producentów zaprezentowała smartfon (mowa tutaj o modelu LG G3) dysponujący 5,5-calowym ekranem o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli), który cechuje rekordowa gęstość pikseli wynosząca 531 ppi. Z opublikowanej właśnie zapowiedzi wynika, że nie zamierza na tym poprzestać. Podczas czerwcowej wystawy Society for Information Display w San Diego zaprezentuje więc 6-calowy panel QHD, w przypadku którego wspomniany parametr będzie nieco słabszy (491 ppi), ale i tak lepszy od jakiegokolwiek wykorzystywanego obecnie wśród smartfonów ekranu 1080p, włącznie z 4,5-calowym panelem smartfona Sharp Aquos Xx Mini (590 ppi). Pierwsze smartfony korzystające z tego ekranu pojawią się na rynku jeszcze w 2014 roku.

Ponadto dyrektor generalny LG Display, Sang-beom Han, w udzielonym wywiadzie przyznał, że jego firma pracuje nad dalszym zmniejszeniem wielkości pikseli. Dodał też, że smartfony z ekranami o gęstości pikseli na poziomie 600, a nawet 700 ppi "są w zasięgu ręki".

Zobacz również:

  • Oto realme GT Neo2T. Świetne parametry i jeszcze lepsza cena!

Telewizory QHD

Na koniec warto dodać, że podczas wspomnianej wystawy koreańska firma przedstawi również 55-, 65- i 77-calowy telewizor dysponujący zakrzywionym ekranem o rozdzielczości QHD.

______________________

Co sądzicie o tej pogoni za pikselami na rynku smartfonów?