LG G3: znamy szczegóły na temat jego globalnej dostępności

LG G3 to oczekiwany przez wielu konsumentów smartfon, który dostępny jest już w przedsprzedaży. Dzisiaj koreańska firma zapowiedziała, kiedy w końcu rozpocznie jego sprzedaż poza Koreą Południową.

Smartfon LG G3 to nowy flagowiec koreańskiego producenta, który jako ostatni dołączył do podobnych urządzeń konkurencji. Oczywiście cechuje go równie potężna specyfikacja, lecz co najważniejsze pod pewnymi względami wyróżnia się na ich tle. Pierwszym elementem rzucającym się w oczy jest wyświetlacz, który jako jedyny spośród flagowych modeli czołowych firm może się pochwalić ogromną rozdzielczością QHD. Ponadto przy tak dużej przekątnej (5,5 cala) firmie LG udało się stworzyć urządzenie, które nie cechują przesadne gabaryty. Nie powinniśmy się też obawiać o czas pracy, ponieważ dotychczasowe testy pokazują, że pod tym względem G3 wypada na tle konkurencji bardzo dobrze.

LG G3: znamy szczegóły na temat jego globalnej dostępności

LG G3

Kiedy premiera rynkowa?

LG G3 trafił już do sprzedaży, lecz jedynie na rynku koreańskim. W Polsce oferowany jest już od kilku dni w przedsprzedaży w cenie 2199 złotych za wersję podstawową wyposażoną w 16 GB pamięci wewnętrznej i 2 GB pamięci RAM.

Dzisiaj koreańska firma poinformowała o planach dotyczących dostępności smartfona na innych rynkach. Wynika z nich, że dokładnie 27 czerwca trafi do rąk konsumentów z wybranych krajów azjatyckich. W Europie pierwsi użytkownicy będą mogli korzystać z urządzenia w lipcu.

LG podkreśla dodatkowo, że na rynkach azjatyckim i europejskim smartfon będzie oferowany z pewnymi dodatkowymi funkcjonalnościami takimi jak bezprzewodowe ładowanie.