LG G4 może doczekać się wariantu LG G4 Note

LG nie zaprezentowało swojego nowego smartfona w trakcie targów MWC 2015 w Barcelonie, a premiery kolejnego topowego smartfona koreańskiej firmy spodziewamy się już w przeciągu kilku tygodni. LG G4 nie będzie jednak jedynym urządzeniem z górnej półki od tego producenta, które zobaczymy w tym roku.

Cho Jun-ho, czyli przedstawiciel LG, podczas targów MWC 2015 w Barcelonie zapowiedział, że jego firma ma w planach wydanie jeszcze w tym roku jednego urządzenia z górnej półki. Ten sprzęt mobilny będzie pozycjonowane jeszcze wyżej w ofercie, niż topowa linia urządzeń, której kolejnym przedstawicielem miałby być LG G4.

W zeszłym roku LG zaprezentowało tylko jeden topowy smartfon LG G3 o 5,5-calowym ekranie. W tym roku ma pojawić się oprócz jego bezpośredniego następcy o nazwie LG G4 dodatkowo phablet, o którego istnieniu informują koreańskie media. Na powstanie takiego urządzenia wskazuje informacja o tym, że firma zastrzegła nazwę G Note.

LG G4 może doczekać się wariantu LG G4 Note

Jednen z następców LG G3 może nosić nazwę LG G4 Note

Urządzenia z linii Note do tej pory były od czterech lat domeną Samsunga, czyli innego producenta rodem z Korei. Najnowsze modele z tej rodziny, czyli Samsung Galaxy Note 4 oraz Galaxy Note Edge, zyskały duże uznanie w oczach konsumentów. Możliwe, że LG planuje wydanie podobnego urządzenia.

Na istnienie ogromnego phablet LG z wbudowanym stylusem na wzór rysika S Pen wskazuje wpis, który pojawił się na stronie Federalnej Komisji Łączności (FCC). Urządzenie o nazwie kodowej LG LS770 miałoby mieć aż 5,8-calowy ekran. Nie znamy jednak jak na razie żadnych innych szczegółów i nie ma jeszcze pewności, że LG LS770 faktycznie zadebiutuje jako LG G4 Note. Pozostaje nam poczekać na oficjalne informacje od producenta w tej sprawie.

źródło: phonearena.com