LG G4: polscy użytkownicy jako pierwsi otrzymają Androida 6.0

Android 6.0 Marshmallow trafi wkrótce do użytkowników LG G4. Co ważne, w pierwszej kolejności otrzymają go polscy użytkownicy.

Firma LG poinformowała, że jej pierwszym smartfonem, który otrzyma aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow będzie model LG G4. Dostawy nowego systemu mają rozpocząć się w "przyszłym tygodniu". Co ważne, koreański producent zdecydował, że to właśnie polscy użytkownicy LG G4 jako pierwsi otrzymają aktualizację. Warto przypomnieć, że podobnie wyróżnieni zostali w 2014 roku polscy użytkownicy modelu LG G3 czekający na Androida 5.0 Lollipop.

"Poprzez bliską współpracę z Google byliśmy w stanie dostarczyć Androida 6.0 przed każdym z naszych konkurentów" - chwali się LG.

Czy jest się z czego cieszyć?

Zdania są podzielone. Jedna strona cieszy się bowiem, że polska została wyróżniona przez LG, natomiast druga twierdzi, że koreańskiemu producentowi chodzi jedynie o przetestowanie bety na mało ważnym rynku przed udostępnieniem aktualizacji znacznie ważniejszym regionom (np. krajom Europy Zachodniej).

Które smartfony LG otrzymają Androida 6.0?

Oficjalnie ze strony LG nie ma informacji na ten temat. Warto jednak przypomnieć, że na stronie T-Mobile na liście urządzeń przewidzianych do aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow znalazły się smartfony LG G3, LG G4 i LG G Stylo. Ponadto "pewniakami" zdają się tutaj być modele V10 i G Flex 2.