LG G4 z wyświetlaczem 3K o jeszcze lepszej rozdzielczości niż w LG G3

LG G4 ma zadebiutować w maju już po premierze Samsunga Galaxy S6 i HTC One M9. Producent może zaskoczyć użytkowników i ponownie podnieść poprzeczkę w kwestii rozdzielczości ekranu w telefonie.

Na nadchodzących targach MWC 2015 w Barcelonie spodziewamy się premiery najnowszych smartfonów Samsunga i HTC, czyli Galaxy S6 i One M9 o kryptonimie Hima. Wygląda na to, że w tym samym terminie nie pojawi się LG G4. Premiery LG G4 spodziewamy się dopiero w maju tego roku.

W zeszłym roku LG G3 również zadebiutował w maju. Koreańska firma zaprezentowała swój topowy telefon nieco później niż konkurenci. Pozwoliło to LG wprowadzić jako pierwszej firmie do swojego topowego telefonu wyświetlacz o rozdzielczości 2K (2560 x 1440 pikseli), podczas gdy Samsung Galaxy S5 i HTC One M9 debiutowały z panelami o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli).

Zobacz również:

Podobna sytuacja może powtórzyć się w tym roku. Znalezione w sieci dokumenty wskazują rozdzielczość nadchodzącego LG G4 przygotowanego dla amerykańskiego operatora komórkowego, czyli sieci Verizon. Wynika z nich, że smartfon LG o oznaczeniu kodowym VS999 ma mieć rozdzielczość 2880 na 1620 pikseli, czyli 3K.

Jeśli te informacje się potwierdzą, a konkurenci zdecydują się pokazać na targach MWC 2015 smartfony o rozdzielczości 2K, to LG znów będzie przodować na rynku pod względem upakowania pikseli w smartfonie - dokładnie tak samo, jak rok temu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że informacje o rozdzielczości 3K mogą dotyczyć wyłącznie prototypu, a smartfon wyświetlający 2880 na 1620 pikseli wcale nie musi trafić do sprzedaży.

źródło: mylgphones.com