LG G4c - "naciągana" wersja mini nowego flagowca

LG G4c to 5-calowy smartfon nawiązujący nazwą do najnowszego flagowego modelu koreańskiej firmy, LG G4. Czy na to zasługuje?

LG G4 to nowy flagowy smartfon koreańskiej firmy zaprezentowany oficjalnie 28 kwietnia. Urządzenie zapowiada się bardzo ciekawie o czym możecie przekonać się czytając artykuły porównujące jego możliwości z konkurencyjnymi Samsungiem Galaxy S6 i HTC One M9.

Oczywiście podobnie jak w przypadku poprzednika, LG G3, czeka nas także premiera wersji mini nowego flagowca. Dzisiaj poznaliśmy nieoficjalnie wiele szczegółów na jej temat.

Specyfikacja LG G4c (podobno takie będzie nosił oznaczenie, czyli litera "s" zostanie wymieniona na "c"):

- 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli

- układ Qualcomm Snapdragon 410 taktowany zegarem 1,2 GHz

- 1 GB RAM

- 8 GB flash (plus microSD)

- aparaty 8 MP i 5 MP

- LTE, Bluetooth 4.0, NFC i Wi-Fi

- akumulator 2540 mAh

- Android 5.0 Lollipop z nakładką UX 4.0

Data premiery LG G4c: urządzenie ma się pojawić na rynku europejskim (najpierw u naszych zachodnich sąsiadów) w pierwszym tygodniu czerwca

Cena LG G4c: pomiędzy 279 a 300 euro

Podsumowanie

Niestety (jeżeli oczywiście informacje te się potwierdzą) firma LG nie poszła w tym kierunku co firma Sony i postanowiła przygotować wersję mini nowego flagowca, która nie zasługuje na oznaczenie G4c. Zasługiwałaby, gdyby "cięcia" w specyfikacji dotyczyły jedynie wyświetlacza.

Ponadto ta cena...Przecież za nieco ponad 700 zł możemy mieć np. podobny specyfikacją i dosyć dobrze oceniany w testach smartfon Motorola Moto G (2014).