LG G5 - nowe informacje

LG G5 to kolejny flagowy smartfon koreańskiej firmy, który powinien w ciągu najbliższych kilku miesięcy trafić na rynek. Najnowsze doniesienia sugerują, że stanie się to szybciej niż zakładaliśmy.

Firma LG przyzwyczaiła nas, że kolejne flagowe smartfony prezentuje później niż czołowa "androidowa" konkurencja, czyli w II kwartale danego roku (np. LG G4 miał premierę 28 kwietnia 2015 roku). W przypadku nadchodzącego modelu LG G5 ma być jednak inaczej. Tak przynajmniej twierdzą tajwańskie źródła, według których urządzenie będzie miało premierę już w lutym 2016 roku.

Dodatkowo dowiadujemy się, że LG G5 zostanie wyposażony w 5,6-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, zapowiadający się na bardzo wydajny (i niestety mogący mieć podobnie jak Snapdragon 810 problemy z przegrzewaniem) układ SoC Qualcomm Snapdragon 820. Towarzyszyć mu będzie aż 4 GB pamięci RAM.

Amatorów fotografii ucieszyć powinno zastosowanie aparatu wyposażonego w 21-megapikselową dużą matrycę światłoczułą (1/2 cala), natomiast osobom przykładającym dużą wagę do designu powinna przypaść do gustu obudowa wykonana z aluminium. Ponadto LG G5 doczekać ma się w końcu rozwiązania, które oferuje już najgroźniejsza konkurencja, czyli czytnika linii papilarnych. Poza nim bezpieczeństwa danych bronić ma także skaner tęczówki taki jak znajdziemy w smartfonach Lumia 950 i 950 XL.