LG G5: poprawienie funkcjonalności niestety tanie nie będzie

Atrakcyjność modułowej konstrukcji LG G5 zależy od ceny modułów oraz ich różnorodności. Dzisiaj wiemy już, że tanio niestety nie będzie...

LG G5 to smartfon zaskakujący konstrukcją, która jest modułowa. Dzięki niej właściciel urządzenia może zwiększyć jego funkcjonalność poprzez zakup dodatkowych modułów. Podczas premiery smartfona poznaliśmy dwa z nich:

- LG CAM Plus to moduł aparatu fotograficznego oferujący fizyczne przyciski (włącznik, przycisk migawki, przycisk nagrywania, zbliżania), kontrolkę LED, wygodny uchwyt i funkcję blokady ostrości/ekspozycji.

- LG Hi-Fi Plus to cyfrowo-analogowy przetwornik Hi-Fi

Kluczowa jest oferta i cena

O tym, czy modułowa konstrukcja odniesie sukces zadecyduje rynek. Aby tak się stało muszą zostać spełnione dwa warunki. Pierwszym jest jak najszersza dostępność modułów, o co bardzo zabiega firma LG zachęcając do ich produkcji innych producentów. Drugi to oczywiście cena modułów, którą właśnie poznaliśmy dla koreańskiego rynku i która...niestety nie jest niska:

- LG CAM Plus: 99 000 wonów (ponad 300 zł)

- LG Hi-Fi Plus: 189 ooo wonów (ponad 600 zł)

Oczywiście obecnie nie wiemy, jak ceny modułów będą się kształtowały w Polsce. Najprawdopodobniej będą jednak wyższe, co w oczach wielu polskich konsumentów z pewnością umniejszy atrakcyjność modułowej konstrukcji LG G5.