LG G6 z niesamowitym ekranem. Premiera rynkowa przed Galaxy S8

Smartfon LG G6 zaoferuje ekran, który swoimi parametrami zdecydowanie wyróżnia się na rynku.


LG G6

LG G6 to oczekiwany z pewnością przez wielu konsumentów flagowy smartfon. Poprzednia wersja ze względu na modularną konstrukcję nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem (brak odpowiedniej oferty modułów oraz ich ceny). "Szóstka" nie będzie się cechowała taką budową (to oficjalnie potwierdzone), lecz zaoferuje inne zaskakujące rozwiązanie.

LG G6 z pierwszym takim wyświetlaczem

Tym zaskakującym rozwiązaniem będzie 5,7-calowy ekran produkowany przez LG Display. Z dzisiejszych doniesień wynika bowiem, że to pierwszy na świecie wyświetlacz QHD LCD (1440 x 2880 pikseli, gęstość pikseli: 564) o nietypowych proporcjach boków 18:9, co powinno się szczególnie przydać podczas korzystania z funkcji uruchamiania aplikacji na podzielonym ekranie.

Zobacz również:

  • Recenzja: Vivo V21 - zrób lepsze selfie niż kiedykolwiek!
  • LG wraca na rynek smartfonów! Będzie sprzedawać... iPhone'y

Nie tylko ogromna rozdzielczość i nietypowe proporcje

Nowy ekran korzystać ma też z technologii in-Touch (warstwa dotykowa zintegrowana z ekranem) poprawiającej czułość na dotyk oraz czytelność w słońcu (o 10%). Ponadto jego konstrukcja pozwolił, w porównaniu do standardowych wyświetlaczy QHD LCD, na zmniejszenie grubości, wagi i otaczającej ramki (góra: 20%, boki: 10%). Co szalenie ważne, aż o 30% ma być też zmniejszony apetyt na energię.

LG G6 - kiedy premiera?

LG G6 prawdopodobnie zostanie zaprezentowany 26 lutego (tuż przed targami MWC w Barcelonie). Dzisiaj dodatkowo dowiadujemy się, że jego premiera rynkowa (najpierw w Korei) ma nastąpić już 10 marca. To zaś oznacza, że LG znacznie wyprzedzi pod tym względem Samsunga Galaxy S8, który powinien trafić do konsumentów nie wcześniej niż w kwietniu.

Aktualizacja: 19 stycznia 2017 11:51

LG G6 będzie miał premierę 26 lutego w Barcelonie - możemy przeczytać na zaproszeniach rozsyłanych przez koreańską firmę do dziennikarzy.