LG G6 z procesorem Snapdragon 821. To zły pomysł? Nie

LG G6 będzie korzystał ze Snapdragona 821. Powinien więc być mniej wydajny od Galaxy S8. Decydując się na zeszłoroczny układ koreańska firma podjęła jednak chyba słuszną decyzję.


LG G6 z procesorem Snapdragon 821

LG G6 to tegoroczny flagowiec, który, jak wynika ze zdjęcia zrobionego podczas prezentacji szykowanej na tarki MWC 2017, zostanie wyposażony w układ Snapdragon 821. Czy rezygnacja ze Snapdragona 835 to jednak nie jest błąd?

Dlaczego nie ze Snapdragonem 835?

Firma LG miała do wyboru dwa wyjścia:

- premiera rynkowa G6 ze Snapdragonem 835 najwcześniej w maju, czyli miesiąc później od Galaxy S8, dla którego dostawy wspomnianego SoC są priorytetowe dla Samsunga

- rozpoczęcie sprzedaży G6 ze Snapdragonem 821 ok. sześć tygodni wcześniej od Galaxy S8

Zdecydowała się na to drugie, co chyba jest trafną decyzją.

Snapdragon 835 vs. Snapdragon 821

Snapdragon 835 to z pewnością bardziej zaawansowana konstrukcja, którą cechuje 10-nanometrowy proces technologiczny. Wedle danych firmy Qualcomm ma być od Snapdragona 821 o 27 procent wydajniejszy oraz o 40% bardziej energooszczędny.

Czy konsument na to patrzy?

Wydaje się, że znaczna część konsumentów nie przykłada jednak aż tak ogromnej wagi do zastosowanego układu SoC. Najważniejsze, aby smartfon podczas testów prowadzonych przez różne redakcje wykazał się bardzo płynną pracą pozwalającą na bezproblemową obsługę np. Snapchata. Warto tutaj też podkreślić, że Snapdragon 821 to przecież wciąż bardzo wydajna konstrukcja.

LG G6

Poza tym SoC to chyba nie jest najważniejszy element z punktu widzenia konsumenta. Z dotychczasowych doniesień a także z wspomnianego zdjęcia wynika, że LG G6 wyróżniał będzie niesamowity wyświetlacz Full Vision, wodoszczelna konstrukcja, wysokiej jakości dźwięk (Quad DAC), podwójny aparat, autorski mobilny system płatności oraz umieszczony z tyłu skaner linii papilarnych.

LG G6 - kiedy premiera?

Premiera smartfona LG G6 została zapowiedziana na 26 lutego. Na rynek trafi w marcu.