LG G8 ThinQ już z Androidem 10 na pokładzie

Takiego obrotu sytuacji się nie spodziewaliśmy. LG G8 już z Androidem 10 na pokładzie.

Na początku listopada informowaliśmy, że LG obiecało wprowadzić aktualizację dla modelu G8 ThinQ, która zaktualizuje system do Androida 10. W między czasie w Korei Południowej uruchomiony został program beta testów do którego zapisać się mógł każdy posiadacz G8 ThinQ mieszkający w Korei.

LG G8 ThinQ już z Androidem 10 na pokładzie

Źródło: LG

Zaledwie miesiąc później LG rozpoczęło proces udostępniania stabilnej wersji Androida 10 na tegorocznego flagowca - model G8 ThinQ. Oprogramowanie na chwilę obecną dostępne jest jedynie na rodzimym rynku.

Użytkownicy raportują, że aktualizacja oprogramowania G820N20c wprowadza Androida 10 z poprawkami zabezpieczeń datowanymi na 1 listopada 2019 roku. Szczegółowa lista nowości nie jest jeszcze dostępna. Wiadomo jedynie, że oprogramowanie wprowadza Androida 10.

Aktualizacja oprogramowania wprowadzająca Androida 10 udostępniana jest stopniowo. W przeciągu kilku najbliższych tygodni powinna trafić do wszystkich G8 ThinQ z Korei Południowej. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu LG zdecyduje się udostępnienie oprogramowania w innych regionach.

LG ogłosiło także program Android 10 Beta dla modelu V50 ThinQ. Podobnie, jak w przypadku LG G8 ThinQ dostępny jest on dla użytkowników mieszkających w Korei. Patrząc na tempo prac można zakładać, że Android 10 powinien zawitać na V50 ThinQ jeszcze w tym roku.

Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni tempem prac LG. Firma ta od zawsze należała do grona niesławnych producentów, którzy rzadko wprowadzali nowe aktualizacje na swoje urządzenia.

Z naszą recenzją G8 ThinQ można zapoznać się tutaj.

Źródło: gsmarena.com