LG G9 ThinQ - specyfikacja, data premiery, cena [13.01.2020]

Spodziewamy się zobaczyć LG G9 ThinQ w lipcu 2020 roku. W tym miejscu zbieramy wszystkie plotki i przecieki na temat tego smartfona.


LG G9 ThinQ zostanie prawdopodobnie zaprezentowany na MWC 2020. Spodziewamy się, że będzie rywalem dla takich modeli, jak Samsung Galaxy S11, Xiaomi Mi 10 czy OnePlus 8, dlatego musi mieć mocną specyfikację. LG G8 w momencie premiery nie był konkurencyjny - ówcześnie rywale mieli znacznie lepsze rozwiązania, dlatego G9 nie powinno popełnić tego samego błędu. Na MWC 2019 LG zaprezentowało plany na przyszłość - na rok 2020 przewidziano pierwsze modele 5G tego producenta.

LG G9 a LG G8

Model G8 ma Crystal Sound OLED, czyli głośnik zintegrowany z wyświetlaczem oraz DTS:X 3D Surround Sound, technologię emulującą dźwięk przestrzenny 7,1, Hi-Fi Quad DAC, wsparcie dla MQA i Boombox Speaker, który korzystał z wewnętrznej przestrzeni telefonu jako komory rezonansowej. Te same rozwiązania - z ulepszeniami - powinny być także w G9/ Samsung porzucił wejście jack 3,5 mm w Note 10, inni producenci idą jego śladem, my mamy jednak nadzieję, że pozostanie ono w telefonie LG oraz, że zobaczymy wyświetlacz 6.1" Quad-HD+ FullVision OLED z minimalistycznym notchem na obiektyw aparatu przedniego.

LG G9 powinien mieć także Dual Screen, który był interesującym rozwiązaniem w modelach V50 ThinQ oraz G8X ThinQ. Byłaby to alternatywa dla coraz popularniejszych, składanych smartfonów konkurencji.

LG G9 - specyfikacja techniczna

W chwili obecnej jedyne plotki na ten temat mówią o wykorzystaniu najnowszego procesora Qualcomm - Snapdragon 865, a co za tym idzie - obsłudze przez LG G9 standardu 5G.

LG G9 - data premiery

Konferencja LG zapowiedziana jest dzień przed otwarciem MWC, czyli 23 lutego 2020. Jeśli wówczas smartfon zostanie zaprezentowany, powinien wejść na rynek w marcu 2020 roku.

LG G9 - cena

Zdecydowanie za wcześnie, aby mówić jeszcze o cenie, jednak nie spodziewamy się, że G9 będzie kosztować mniej, niż 2,5 tys. zł.

AKTUALIZACJA 13.01.2020

W sieci pojawiły się nowe fotografie przedstawiające LG G9 w przezroczystym pokrowcu. Rendery ukazują plecki urządzenia, na których nie znajdziemy czytnika linii papilarnych. Możliwość jest tylko jedna - LG w końcu zdecydowało się na wbudowanie go w ekran. Na dolnej krawędzi smartfona znalazło się miejsce nie tylko dla portu USB Typu C, głośników i mikrofonu

LG G9 ThinQ - specyfikacja, data premiery, cena [13.01.2020]

Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco o kolejne plotki i przecieki.