LG G9 może być kolejnym "tanim" flagowcem

LG G9 może wykorzystywać średniopółkowy procesor Qualcomm Snapdragon 765 zamiast topowego Snapdragona 865.

LG to jedna z kilku firm w branży, która pomimo corocznych start nadal inwestuje w dział mobilny. Smartfony koreańskiego producenta od kilku lat zamiast zarabiać przynoszą straty. Wszystkiemu winna jest słaba dostępność urządzeń na wybranych rynkach oraz znaczna opieszałość producenta w wydawaniu aktualizacji oprogramowania układowego.

LG G9 może być kolejnym "tanim" flagowcem

Źródło: pcworld.com

Niedawno LG wprowadziło na rynek nowy model V60 ThinQ. Rodzina V składa się z najlepszych smartfonów prezentowanych przez LG, a mimo tego najnowszy model nie posiada kilku flagowych funkcji. Na szczęście LG zadbało o wydajność i zastosowało najwydajniejszy w chwili obecnej procesor Qualcomm Snapdragon 865 wraz z wbudowanym modemem sieci 5G. Dzięki rozsądnemu dobraniu specyfikacji technicznej LG V60 ThinQ z modemem sieci 5G ma kosztować około 3500 zł. Oznacza to, że smartfon będzie o prawie 500 zł tańszy od bazowego Galaxy S20 bez 5G.

Najnowsze informacje z Korei donoszą, że LG spodobał się pomysł na produkcję tanich flagowców. Okazuje się, że nieco tańszy LG G9 podobnie, jak Google Pixel 5 zamiast procesora Qualcomm Snapdragon 865 może zaoferować tańszego Snapdragona 765. Zastosowanie średniopółkowego układu z obsługą modemu sieci 5G pozwoli na zauważalne obniżenie ceny detalicznej urządzenia.

Raport z Korei Południowej, który ukazał się w sieci w tym tygodniu za pośrednictwem portalu notebookcheck.net donosi, że tegoroczny przedstawiciel serii G może być nieco mniej premium.

Nie powinno nas to dziwić. Cena topowego Snapdragona 865 należącego do rodziny 800 znacząco wzrosła w związku z wymuszaniem stosowania wydajnego, ale drogiego modemu Snapdragon X55 5G.

Wykorzystanie procesora Qualcomm Snapdragon 765 w LG G9 jest bardzo prawdopodobne. Taki krok pozwoli obniżyć cenę urządzenia bez zauważalnego spadku wydajności.

Wiele wskazuje na to, ze w 2020 roku ze względu na ceny procesora Snapdragon 865 wiele producentów zdecyduje się na wprowadzenie tańszych wersji swoich flagowców.

Sprawdź, ile kosztuje LG G8S ThinQ.

Źródło: 9to5google.com