LG GCE-8400B

Kolejny przedstawiciel nagrywarek z zapisem CD-R 40x pochodzi z firmy LG. Model GCE-8400B oferuje także zapis CD-RW z szybkością 12x oraz odczyt CD-ROM 40x.

Kolejny przedstawiciel nagrywarek z zapisem CD-R 40x pochodzi z firmy LG. Model GCE-8400B oferuje także zapis CD-RW z szybkością 12x oraz odczyt CD-ROM 40x.

Jest to pierwszy napęd LG, który wyposażono w oprogramowanie nagrywające firmy Ahead (Nero 5.5 wraz z InCD 3.23) zamiast dotychczas stosowanego pakietu Roxio Easy CD Creator. Dla polskich użytkowników to bardzo dobra wiadomość, ponieważ ma spolonizowany interfejs, podczas gdy ECDC - nie.

GCE-8400B, podobnie jak wcześniejsze modele, ma aż 8 MB bufora z systemem ochrony Super Link. Wraz z nagrywarką otrzymujesz kable, śrubki i polską dokumentację, ale nie możesz liczyć na czyste nośniki. Te zaś wciąż są trudne do zdobycia: napęd LG długo czekał na przetestowanie właśnie z powodu braku krążków CD-R certyfikowanych na zapis 40x. W końcu uratowały go nośniki Platinum (produkowane przez Ricoha).

W testach napęd LG wypadł bardzo dobrze, choć do liderów wydajności - AOpena, Teaca i Plextora - wciąż mu daleko. Co prawda w dwóch najważniejszych kategoriach (nagrywanie z pliku obrazu i w locie) uzyskał rekordowe rezultaty, ale czasy odczytu z CD-ROM, zrzucania audio oraz zapisu i nadpisywania CD-RW były już bardzo przeciętne (w zapisie CD-RW LG dorównał nagrywarkom 10x, a nie 12x).

GCE-8400B obsługuje overburning, tryb DAO-RAW, SAO i CD-Text. Natomiast, mimo informacji umieszczanych na stronach WWW, nie obsługuje CD-MRW (Mt. Rainier). Sprzęt objęty jest dwuletnią gwarancją.

Rodzaj nagrywarka CD-RW

Producent LG Electronics

Informacje LG tel. (22) 6061450 www.lge.pl

Cena 549 zł