LG GMA-4020B

Oto naprawdę uniwersalna komputerowa nagrywarka DVD - do tego w całkiem atrakcyjnej cenie.

Oto naprawdę uniwersalna komputerowa nagrywarka DVD - do tego w całkiem atrakcyjnej cenie.

LG GMA-4020B

LG GMA-4020B

Nagrywarki DVD niedługo staną się tak powszechnym wyposażeniem komputerów, jak dzisiaj wypalarki płyt CD-R/RW. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że w ich przypadku stanie się to znacznie szybciej, a wnioski takie wyciągamy, obserwując od dłuższego czasu sytuację na rynku napędów optycznych.

Nie tylko popyt ze strony użytkowników spowoduje, że wypalarki DVD będą tańsze i bardziej popularne. Również producenci widzą w tym interes, ponieważ produkcja urządzeń CD-R/RW staje się niedochodowa. Philips w ogóle zaprzestał produkcji wypalarek CD. Podobnie uczyniły Yamaha i HP. Wszystkie te firmy przestawiły swe maszyny w fabrykach na produkcję bardziej dochodowych i przyszłościowych modeli nagrywarek DVD. LG to jeden z potentatów w tej branży. Przez długi czas firma nie mogła do końca zdecydować, jaki format zapisywalnego DVD poprzeć.

Dla przypomnienia dodajmy, że obecnie o prymat na rynku walczą standardy DVD+R, DVD-R i DVD-RAM. Opisywana wypalarka LG to model wieloformatowy. Może nagrywać krążki DVD-RAM, DVD-RW i DVD-R. Dwa pierwsze pozwalają na zapis wielokrotny na tych samych płytach. Na krążku DVD-R dane można zapisać tylko raz, lecz jednocześnie jest to jeden z najbardziej kompatybilnych formatów DVD na rynku. Oznacza to, że ok. 90% odtwarzaczy DVD bez problemów rozpozna i odczyta taki krążek. Oprócz funkcji nagrywarki DVD urządzenie LG działa jako szybka wypalarka płyt CD-R/RW. Ważną informacją jest to, że zapis jest chroniony przed wystąpieniem ewentualnych błędów przez system buffer underrun prevention z 2 MB buforem pamięci. Podczas testów napęd LG pracował bezbłędnie. Krążki można było przygotować do nagrania na różne sposoby, korzystając z dołączonego, bogatego pakietu aplikacji. Programy pozwalały na zapis zarówno danych typowo komputerowych, jak i przygotowanie filmów na DVD, które wzbogacą domową kolekcję.

informacje

Typ nagrywarka DVD

Cena 1100 zł

Dystrybutor LG Electronics,http://www.lg.pl

Funkcje systemy ochrony zapisu dla krążków CD i DVD

Złącza analogowe i cyfrowe audio, EIDE