LG-KP500 - najtańszy konkurent iPhone 3G w Europie

LG lada dzień chce wprowadzić na rynek smartfon z dotykowym ekranem ("palmofon") - model LG-KP500. Ma on być najtańszym konkurentem iPhone'a 3G w Europie oraz rywalem telefonów Samsung Omnia i HTC Touch Diamond.

LK-KP500 ma być najtańszym konkurentem iPhone'a 3G w Europie, ale na razie nie wiadomo jeszcze, czy rzeczywiście będzie - firma zadeklarowała "najniższą możliwą cenę" smartfonu nie podając jednak żadnych konkretów na ten temat.

Telefon przypomina model Samsung Omnia i Touch Diamond: jest dość cienki, wyposażono go w duży dotykowy ekran wyświetlający m.in. klawiaturę QWERTY, a także czujnik ruchu odpowiedzialny za regulowanie pozycji wyświetlanego obrazu w zależności od ułożenia smartfonu.

LG-KP500

LG-KP500

W odróżnienia od iPhone'a 3G (i Omnii), w obudowie KP500 zostanie umieszczony rysik pozwalający na bardziej precyzyjne sterowanie elementami na ekranie.

Szczegółowe parametry urządzenia mają zostać podane tuż przed premierą, w październiku bieżącego roku. Biorąc pod uwagę deklaracje producenta, można się spodziewać dość średniej jakości wyświetlacza oraz słabej baterii. Nie należy się też nastawiać na obecność modułu GPS...


Zobacz również