LG Knock Code zastąpi funkcję KnockOn

LG ma w planach aktualizację swoich topowych smartfonów, dzięki którego funkcja KnockOn, umożliwiająca odblokowanie smartfona bez dotykania przycisku power, zostanie zastąpiona przez Knock Code. Pozwoli to jednocześnie na wygodny dostęp do telefonu, jak i zabezpieczy go przed niepowołanymi osobami.

Jedną z ciekawszych i przydatniejszych funkcji w nakładce na Androida od koreańskiej firmy LG był do tej porymechanizm KnockOn. Smartfon korzystający z tego rozwiązania cały czas monitoruje, czy użytkownik dotyka ekranu. Jeśli urządzenie mobilne wykryje, że ekran został dotknięty dwukrotnie w przeciągu krótkiego czasu, to smartfon odblokuje się. Użytkownik nie musi sięgać do przycisku Power.

Biorąc pod uwagę gabaryty topowych smartfonów LG, takich jak G2 i Flex, a także niecodzienne umieszczenie przez LG przycisku blokady (na tylnej klapce) funkcja KnockOn to naprawdę duże udogodnienie. Projektanci uznali jednak, że to za mało, a w formie aktualizacji oprogramowania użytkownicy LG G2 i LG Flex otrzymają dostęp do KnockCode. Telefon będzie można odblokować po stuknięciu palcem w odpowiednie miejsca na ekranie, co przypomina trochę rysowanie klasycznych kodów blokady. Działanie nowej funkcji w praktyce można obejrzeć na filmie:

Niestety, jak to zwykle bywa w androidowym świecie, aktualizacja nie zostanie udostępniona wszystkim klientom, którzy kupili LG G2 i LG Flex, jednocześnie. Start uaktulniania urządzeń przewidziany został na przyszły miesiąc, ale z początku tylko wybrane regiony będą mogły pobrać plik z nową wersją systemu. Jak na razie korzystać z KnockCode mogą użytkownicy smartfona LG G Pro 2, a funkcja znajduje się też w oprogramowaniu takich telefonów LG ze średniej i niskiej półki cenowej, jak G2 Mini, F90, F70, L90, L70 i L40.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [19.10.2021]
  • Kiedy będziesz mógł kupić nowe słuchawki AirPods?
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]

źródło: phonearena.com