LG L25 - wydajny smartfon z systemem Firefox OS

LG L25 to pierwszy smartfon koreańskiej firmy z rodziny L, który, co interesujące, korzystał będzie z systemu Firefox OS oferując do jego dyspozycji całkiem przyzwoitą specyfikację.

Kilka dni temu pojawiły się doniesienia na temat smartfona LG L25, który jako drugie urządzenie w ofercie koreańskiego producenta (pierwsze to LG Fireweb) będzie pracowało w oparciu o system Firefox OS. Wyglądać ma następująco:

LG L25

LG L25

Dzisiaj źródło tych informacji, @upleaks, przedstawił domniemaną specyfikację "liskowego" smartfona:

- 4,68-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p (313 ppi)

- czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 400 (Qualcomm Snapdragon 400)

- 1,5 GB pamięci RAM

- 16 GB pamięci wewnętrznej

- aparat 8 MP (plus LED)

- aparat 2,1 MP

- LTE

- Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0

- wymiary: 139 x 70 x 10,5 mm

- waga: 148 gramów

Oczywiście specyfikacja ta na tle smartfonów z Androidem nie prezentuje sobą nic specjalnego. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę obecne na rynku smartfony z Firefox OS (są to mocno budżetowe jednostki), sprawa wygląda zupełnie inaczej (co też zaznaczyłem w tytule).

Kiedy, gdzie i za ile?

Premiera LG L25 planowana jest podobno na styczeń 2015 r. Niestety nie wiadomo, jaka będzie cena urządzenia. Z wcześniejszych doniesień @upleaks wynikało, że trafi ono jedynie do oferty japońskiego operatora KDDI.

___________

Smartfon z Firefox OS od takiego producenta i z taką specyfikacją wydaje się stanowić ważny krok w rozwoju mobilnej platformy Mozilli.