LG L9 II już oficjalnie zaprezentowany. Pojawiły się zmiany w specyfikacji

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że najprawdopodobniej zbliża się wielkimi krokami premiera smartfona LG L9 drugiej generacji. Okazuje się, że w plotce było więcej niż ziarno prawdy. Koreańska firma wczoraj oficjalnie zaprezentowała w Holandii najnowszy telefon z linii L-Style.

LG Swift L9 drugiej generacji, czyli następca zeszłorocznego modelu o tej samej nazwie dołączył wczoraj do rodziny koreańskiej smartfonów zwanej L-Style. Już wcześniej w tym roku pojawiły się nowe inkarnacje innych telefonów z serii, czyli L3 II, L5 II oraz L7 II. Podobnie jak rok temu na premierę ostatniego modelu z tej serii, czyli własnie “dziewiątki” trzeba było poczekać kilka miesięcy. Tak samo jak wtedy jest on najmocniejszym smartfonem z rodziny.

LG Swift L9 II

LG Swift L9 II

Smartfon wygląda dokładnie tak jak na przeciekach dostarczonych przez @evleaks, ale oficjalna specyfikacja nieco się różni od tej podawanej jeszcze wczoraj. Jak się okazuje, nowy LG Swift L9 II (który poza granicami naszego kraju znany będzie pod nazwą LG Optimus L9 II) będzie lepszy niż myśleliśmy, a przy okazji potężniejszy pod względem użytych podzespołów od swojego poprzednika.

Smartfon będzie posiadał ekran przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 720p. Wyświetlacz wykonany będzie w technologii True HD IPS. Procesor Qualcomm Snapdragon 400 napędzający urządzenie będzie taktowany na 1,4 GHz. Akumulator zastosowany w urządzeniu ma mieć 2150 mAh pojemności, a telefon ma być wyposażony w port podczerwieni.

Wedle danych z serwisu gsmarena.com nowy telefon będzie miał też w środku 1 GB pamięci RAM, 8 GB przestrzeni na system i dane oraz 8 MP aparat. Cena nowego smartfona nie jest jeszcze znana. Do sprzedaży LG L9 II ma trafić już pod koniec października.