LG MX278D - 20-calowy "pasywny" telewizor 3D

Jeżeli chciałbyś kupić niewielki telewizor 3D, firma LG ma dla ciebie odpowiednią propozycję. Nosi ona oznaczenie MX278D i zapewnia możliwość oglądania "trójwymiarowego" obrazu na ekranie o przekątnej wynoszącej zaledwie 20 cali.

Telewizory 3D cieszą się coraz większą popularnością. Oczywiście nie dzieje się tak ze względu na jakiś zaskakujący przełom technologiczny na tym rynku (wciąż do oglądania "trójwymiarowego" obrazu potrzebne są niewygodne okulary), lecz z powodu obniżenia cen tego typu produktów.

Szukając telewizora 3D jesteśmy jednak ograniczeni co do jego minimalnych rozmiarów (oczywiście co do maksymalnych również, z tym, że zazwyczaj ze względów finansowych). Przeszukując nasze sklepy (za pomocą porównywarek skąpiec.pl i nokaut.pl) sprawdziłem, że najmniejszy model 3D oferuje obecnie 32-calową przekątną.

Zobacz również:

  • Czajnik w kształcie torebki? Luksusowe AGD nie dla każdego. Czy warto wydawać aż tyle?
  • Czy to już początek rewolucji? Sony pokazało nowe telewizory BRAVIA XR

Co jednak z osobami, które chciałyby kupić telewizor 3D lecz mają bardzo mało miejsca na jego postawienie? Na to pytanie pozytywnej odpowiedzi udzieliła właśnie firma LG, która wprowadziła do swojej oferty "trójwymiarowy" telewizor noszący oznaczenie MX278D i wyposażony w ekran o przekątnej wynoszącej zaledwie 20 cali.

Urządzenie, które korzysta z pasywnej technologii LG Cinema 3D oraz podświetlenia LED, oferuje rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli) oraz dynamiczny współczynnik kontrastu na poziomie 7 000 000:1. Użytkownik może ponadto skorzystać z portu USB oraz funkcji konwersji obrazu 2D do 3D.

Warto przypomnieć, że koreański producent nie pierwszy już raz dostrzega i reaguje na problem z wielkością ekranu. Kilka lat temu wprowadził bowiem na rynek najmniejszy telewizor plazmowy, którego przekątna wynosiła zaledwie 32 cale.

Nowość pojawiła się już na koreańskim rynku w cenie ok. 557 USD. Niestety nie wiadomo kiedy trafi do Europy.