LG Nexus 10 na zdjęciach. Podobno popracuje 18 godz. na baterii

W Sieci pojawiły się niepotwierdzone doniesienia na temat tabletu Nexus 10. Chodzi o zdjęcia oraz domniemaną specyfikację urządzenia.

Firma Google zaprezentowała w tym roku nowy smartfon, Nexus 5, oraz tablet, Nexus 7. Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynika, że szykuje się podobno jeszcze w tym roku do premiery większego, 10-calowego tabletu - Nexusa 10. I właśnie jego zdjęcia zamieścił użytkownik serwisu Reddit, który twierdzi, że jest pracownikiem operatora Telefónica (O2):

Tablet Nexus 10

Tablet Nexus 10

Tablet Nexus 10

Tablet Nexus 10

Jak widać, na urządzeniu uruchomiony jest Google Experience Launcher. W porównaniu do obecnej wersji tabletu Nexus 10 cechuje je także mniejszej grubości ramka otaczająca ekran. Ponadto nosi ono oznaczenie LG-V510, które już wcześniej wypłynęło przy okazji informacji o uzyskaniu certyfikatu Bluetooth SIG, i które daje jasno do zrozumienia, że produkcja kolejnej generacji tabletu Nexus 10 miałaby zostać przeniesiona z fabryk Samsunga do LG, a nie jak wcześniej spekulowano, do Asusa.

Specyfikacja

Co interesujące, tuż po opublikowaniu powyższych zdjęć serwis Techtainian zaprezentował domniemaną specyfikację tabletu Nexus 10:

- czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 2.3 GHz

- 3 GB pamięci RAM

- moduł 802.11ac WiFi

- aparat 10 MP

- aparat 4 MP z przodu

- bateria pozwalająca na 18 godzin pracy

- Android KitKat 4.4

Kiedy premiera?

Podobno już 22 listopada.