LG OLED TV w sklepach. Cena? Tylko 39,999 zł

55-calowy telewizor LG OLED TV z zakrzywionym ekranem, jedno z najbardziej wyczekiwanych urządzeń tego roku w elektronice konsumenckiej, jest już dostępny na polskim rynku. Telewizory LG OLED dostępne są w sieciach sklepów Saturn i Media Markt, w wybranych miejscach w Polsce.

LG OLED TV jest krokiem milowym w rozwoju innowacji obrazu. Nowoczesna matryca OLED sama w sobie jest źródłem światła (nie musi być podświetlana, jak w zwykłych telewizorach LED). Dzięki temu, obraz wygląda naturalnie i wyraziście. Dodatkową zaletą zakrzywionego ekranu OLED jest głębia obrazu - widz ma wrażenie trójwymiarowości, nawet bez okularów 3D. Za jego jakość odpowiada opatentowana przez LG technologia WRGB OLED, która zapewnia obszerną paletę wyświetlanych barw - w tym głęboką czerń, a także nieskończony współczynnik kontrastu.

Dodatkowym atutem LG OLED TV jest szybkość reakcji matrycy – ponad 1000 razy wyższa, niż w przypadku standardowych telewizorów LED. Dzięki temu, obraz wyświetlany na ekranach OLED jest ostry i przejrzysty, nawet w przypadku bardzo dynamicznych ujęć.

Zobacz również:

  • Nintendo Switch Pro – data premiery, cena, specyfikacja [15.10.2021]

LG OLED TV robi wrażenie nie tylko ciekawym designem (zakrzywiony panel), ale także obudową o grubości zaledwie 4 mm. Aby nadać produktowi odpowiednią sprężystość i wytrzymałość, tylną obudowę wykonano z tworzywa sztucznego, zbrojonego włóknem węglowym (używanym m.in. do produkcji samolotów i super-samochodów). Dzięki temu, zmniejszono wagę 55-calowego telewizora do zaledwie 17 kg.

LG OLED TV w sklepach. Cena? Tylko 39,999 zł

Innowacyjny design uzyskano dzięki jedynej na świecie przezroczystej podstawie Crystal Stand – stwarzającej wrażenie telewizora zawieszonego w powietrzu. Funkcjonalność LG Smart TV pozwala z kolei na swobodne korzystanie ze wszystkich internetowych aplikacji, zdalne sterowanie smartfonem, gestami oraz pilotem Magic Remote (jedyny na świecie pilot z certyfikatem „inteligentnego interfejsu”).

LG OLED TV z zakrzywionym ekranem docenili już eksperci na całym świecie. Jego innowacyjny wygląd został nagrodzony prestiżowymi nagrodami m.in. EISA 2013 w kategorii „Design TV”, czy Red Dot: „Best of the Best”, natomiast jakość obrazu potwierdzono certyfikatami niezależnych międzynarodowych instytucji jak TÜV Rheinland, Intertek i VDE. LG OLED TV, jako pierwszy OLED na świecie, uzyskał również certyfikat THX i wszedł do masowej produkcji na całym świecie.

Referencyjna cena detaliczna brutto w momencie wprowadzania LG OLED TV na rynek polski wynosi 39 999 pln.

Specyfikacja produktu: 55 EA980V

- 55” zakrzywiony OLED FULL HD TV

- CINEMA 3D

- Smart TV

- Cinema Screen

- system dźwiękowy 2.0 + subwoofer

- kamera internetowa

- pilot Magic Motion Premium

- okulary 3D Premium

- sterowanie gestami

- wyszukiwanie głosowe

- wbudowane WiFi

- obsługa MHL

- Miracast

- WiFi Direct

- zdalne sterowanie przy pomocy smartfona

- USB 3.0

- 4xHDMI 1.4

- tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2

- tuner telewizji kablowej DVB-C

- tuner satelitarny DVB-S2