LG Optimus 3D - cena i data premiery już znana

Nowość LG - smartfon Optimus 3D z autostereoskopowym wyświetlaczem - nie będzie tak drogi jak wcześniej sądzono. Model ten pojawił się już w ofercie jednego z brytyjskich sklepów.

LG Optimus 3D został zaprezentowany podczas zeszłotygodniowych targów MWC w Barcelonie. Produkt koreańskiej firmy jest pierwszym smartfonem wyposażonym w ekran 3D nie wymagający okularów oraz dwa 5-megapikselowe aparaty cyfrowe z tyłu do robienia trójwymiarowych zdjęć i filmów.

Podczas targów spekulowano, że urządzenie na pewno nie będzie należeć do tanich. Sytuacja wyklarowała się bardzo szybko bowiem już dziś Optimus 3D znalazł się w ofercie jednego z brytyjskich sklepów - Expansys. Smartfon na razie jest dostępny w przedsprzedaży.

Zobacz również:

  • Uniwersalny monitor LG SMART 32SQ780S to maksymalny komfort pracy i rozrywki

Cena LG Optimus 3D wynosi 515 funtów bez jednego pensa czyli przy dzisiejszym kursie ok. 2400zł. Jest jest to znaczna kwota, jednak nie aż tak wysoka jak sugerowano wcześniej. W podobnej cenie można dostać m.in. smartfon Google Nexus S lub zamówić Sony Xperia Play. Według informacji zamieszczonej na stronie Expansys, firma będzie sprzedawać LG Optimus 3D już od 25 kwietnia tego roku. Wcześniej spekulowano o majowej dacie premiery urzadzenia.

Optimus 3D wyposażono w autostereoskopowy ekran dotykowy o przekątnej 4,3-cala. Dzięki niemu użytkownik może oglądać materiały 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów. Podobne rozwiązanie zastosowało Nintendo w swojej nowej konsoli przenośnej 3DS oraz Toshiba w telewizorach z serii Regza GL1.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: