LG Optimus 4X HD dostępny w Europie. Podniesie poprzeczkę konkurentom?

Na rynek europejski trafił pierwszy czterordzeniowy smartfon firmy LG - model Optimus 4X HD. Poza wydajnym procesorem urządzenie może się także pochwalić "prawdziwym wyświetlaczem HD".

Optimus 4X HD to pierwszy smartfon firmy LG zbudowany w oparciu o wydajną platformę Nvidia Tegra 3 (przetestowaliśmy ją niedawno), która korzysta z architektury 4-PLUS-1. Co interesujące, dzięki aplikacji Eco-Mode użytkownik otrzymał możliwość ręcznego wyłączania/włączania każdego z rdzeni, co powinno przełożyć się na wydłużenie czasu pracy na baterii (zastosowano akumulator o pojemności 2150 mAh).

Urządzenie, co szczególnie podkreśla producent, poza wydajnym procesorem oferuje "prawdziwy ekran HD". I faktycznie, jego duży 4,7-calowy ekran cechuje się proporcjami 16:9 i rozdzielczością 720p (1280 x 720 pikseli). Pozwala mu to na konkurowanie pod względem gęstości pikseli z ekranem Retina stosowanym w iPhone'ie 4S.

Pozostałe kluczowe elementy smartfona Optimus 4X HD przedstawiają się następująco:

- 1 GB pamięci RAM

- 16/32 GB pamięci flash

- 8-megapikselowy aparat z tyłu

- 1,3-megapikselowy aparat z przodu

Nad wszystkim czuwa system Android 4.0 Ice Cream Sandwich uzbrojony w nakładkę Optimus UI.

LG rusza na podbój Europy

Jak się właśnie okazało, flagowy smartfon LG trafił właśnie na rynek Europejski. Obecnie jest już dostępny dla mieszkańców Niemiec, do których dołączą wkrótce mieszkańcy Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Nieco później smartfon zawita także na półki naszych sklepów.

____________

Co sądzicie o smartfonie Optimus 4X HD? Czy zgadzacie się z opinią koreańskiego producenta, który twierdzi, że podnosi on znacząco poprzeczkę konkurentom?