LG Optimus 4X HD - flagowy smartfon z czterordzeniowym procesorem

Firma LG zaprezentowała smartfon Optimus 4X HD. Jest to bardzo wydajne urządzenie, które korzysta z mocy czterech rdzeni ARM oraz pracuje pod kontrolą Androida 4.0.

LG Optimus 4X HD

Już 27 lutego rozpoczną się targi MWC 2012. Oczekuje się, że jednym z trendów, które się na nich uwidocznią, będzie powolna adaptacja przez producentów smartfonów czterordzeniowych platform.

Potwierdza to dzisiejsza oficjalna prezentacja nowego flagowego smartfona firmy LG - modelu Optimus 4X HD. Urządzenie korzysta bowiem z platformy NVIDIA Tegra 3, która oferuje do dyspozycji użytkownika cztery rdzenie ARM (1,5 GHz) oraz rdzeń dodatkowy przeznaczony do najmniej wymagających zadań.

Nowość oferuje duży, 4,7-calowy wyświetlacz True HD IPS o rozdzielczości 1280 x 1080 pikseli, 16 GB wewnętrznej pamięci, 1 GB pamięci RAM oraz moduł aparatu cyfrowego korzystający z sensora BSI i pozwalający na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 8 milionów pikseli. Całość zamknięto w smukłej obudowie, której grubość wynosi zaledwie 8,9 milimetra i zasilono akumulatorem o pojemności 2150 mAh.

Warto też dodać, że Optimus 4X HD pracuje pod kontrolą systemu Google Android Ice Cream Sandwich.

Więcej informacji na temat urządzenia z pewnością pojawi się za kilka dni na targach MWC.

Konkurencja nie śpi

Jak wspomniałem na początku, firma LG nie będzie mogła liczyć na to, że wszyscy fani najwydajniejszych smartfonów zgromadzą się tylko przy jej stoisku. Podobne konstrukcje zapowiedziały bowiem już firmy Fujitsu oraz ZTE.

Co więcej, także firma HTC zamierza przedstawić "coś szybkiego". Zapowiedzi tej towarzyszy grafika przedstawiająca smartfon, w którego wnętrzu umieszczona została cyfra "5". Być może rację ma @Marek, który przypuszcza, że może ona oznaczać "5-rdzeniowy procesor. Konfiguracja 4+1, ostatni jest pomocniczny".

_____________________

Oj będzie się działo. Już nie mogę się doczekać:)