LG Optimus G2 zaoferuje 5,5-calowy ekran Full HD

W Sieci pojawiły się kolejne informacje na temat smartfona LG Optimus G2. Wynika z nich m.in., że urządzenie to zaoferuje duży, 5,5-calwy ekran oraz bardzo szybki procesor.

Pierwsze spekulacje na temat smartfona LG Optimus G2 pojawiły się w Internecie nieco ponad miesiąc temu i mówiły, że powinien on pojawić się na rynku w przyszłym roku i że będzie oferował ekran cechujący się rozdzielczością Full HD.

Dzisiaj jeden z koreańskich serwisów powołując się na "źródła zaznajomione ze sprawą" przedstawił więcej informacji na temat tego urządzenia. Wynika z nich, że zaoferuje ono 5,5-calowy ekran Full HD produkowany przez LG Display, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon MSM8974 S4 Prime 2 GHz, aparat o rozdzielczości 13 milionów pikseli (tryb filmowy 1080p), wewnętrzną pamięć 32 GB (plus slot kart microSD) oraz trzeciej generacji technologię LTE. Całość pracować ma pod kontrolą systemu Android 5.0 Key Lime, który być może zostanie zaprezentowany w maju podczas najbliższej konferencji Google I/O.

Optimus G2 stanowić ma bezpośrednią konkurencję dla modelu Galaxy S IV, który według ostatnich doniesień agencji Reuters może zostać wprowadzony do sprzedaży już w kwietniu. Jeżeli chodzi o premierę flagowej konstrukcji LG, koreański serwis twierdzi, że ma ona mieć miejsce "przed czerwcem 2013 roku".

LG się chwali

Przy okazji opisywania nowego smartfona LG warto dodać, że koreańska firma pochwaliła się właśnie dobrymi wynikami sprzedaży smartfonów L-Series (Optimus L3, Optimus L5, Optimus L7 i Optimus L9): klienci kupili już 10 milionów egzemplarzy tych urządzeń.


Zobacz również