LG Optimus G2 zaprezentowany. Mocny powrót, czy odgrzewany kotlet?

Dziś o godzinie 17 miała miejsce premiera najnowszego topowego smartfona firmy LG. Z zapowiedzi i teaserów wiedzieliśmy już wcześniej, że telefon nazywać się będzie Optimus G2. Firma pozycjonuje go więc na bezpośredniego następcę poprzedniego flagowca. I trzeba przyznać, że specyfikacja robi wrażenie.

Firma LG od dłuższego czasu niezbyt radzi sobie na rynku smartfonów, który został zdominowany przez Samsunga i Apple. Nowe produkty nie porywają tłumów, a nakładka na Androida zaprojektowana przez LG i obecnie stosowana w smartfonach jest już dziś nieco przestarzała. Poprzedni Optimus G nie nawiązał równej walki z flagowcami innych firm, a udany Nexus 4 produkcji LG był tak naprawdę smartfonem Google i nie przywiązał klientów do marki. Pytanie, czy teraz to się uda.

lg-g2-zdjęcie

lg-g2-zdjęcie

Specyfikacja nowego telefonu zapowiada się naprawdę imponująco. W centrum znajduje się 5.2 calowy ekran o rozdzielczości FullHD, który otacza minimalnej grubości ramka. Układ napędzający ten telefon to najmocniejszy obecnie na rynku czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 800 wraz z łącznością LTE o taktowaniu 2,26 GHz. To silniejsza jednostka, niż użyta w HTC One i Samsungu Galaxy S4.

Oprócz tego w środku znajdzie się 2 GB pamięci RAM i 16 albo 32 GB pamięci wewnętrznej. Główny aparat ma 13 megapikseli, akumulator pojemność aż 3000 mAh wykonany w technologii, która zajmuje mniej miejsca niż u konkurencji. Dostępny będzie w dwóch kolorach z Androidem Jelly Bean 4.2.2 na pokładzie. Dość ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie przycisków głośności na tylnej kapce zaraz obok obiektywu aparatu oraz jedynego przycisku fizycznego w urządzeniu.

lg-g2

lg-g2

Trzeba przy tym pamiętać, że użyte podzespoły są istotne, ale równie ważna jest optymalizacja i jakość oprogramowania. Zdaje się to rozumieć Motorola, której najnowszy smartfon przeznaczony na rynek amerykański o nazwie Moto X pod względem parametrów wcale się nie wyróżnia. Amerykańska firma stawia na możliwość personalizacji oraz ciekawe i niespotykane u konkurencji funkcje software’owe.