LG Optimus Pad LTE: tablet z technologią 4G LTE

Firma LG wprowadziła oficjalnie do swojej oferty tablet Optimus Pad LTE. Urządzenie wyróżnia się na tle konkurencyjnych konstrukcji wsparciem dla szybkiej technologii łączności - 4G LTE.

Optimus Pad LTE, czyli najnowszy tablet słabo radzącej sobie na tym rynku koreańskiej firmy LG, może się pochwalić obsługą szybkiej technologii łączności 4G LTE. Rozwiązanie to jest ogromnie ważne przede wszystkim dla południowokoreańskich konsumentów, których kraj przoduje na świecie pod względem szybkości mobilnego internetu. Na własnej skórze przekonała się o tym firma Apple, która odnotowuje w Korei Południowej słabą sprzedaż smartfona iPhone 4S właśnie ze względu brak wsparcia dla LTE.

Tablet wyposażony został w 8,9-calowy panel wykonany w technologii IPS i potrafiący wyświetlić obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Oferuje 8-megapikselowy aparat cyfrowy (plus 2-megapikselowa kamerka z przodu obudowy), dwurdzeniowy procesor Qualcomm 1,5 GHz, slot kart microSDHC oraz możliwość przesłania obrazu do telewizora HD za pomocą interfejsu HDMI.

Warto też wspomnieć, że wspiera technologię DLNA, pracuje pod kontrolą systemu Android 3.2 Honeycomb (na pewno LG udostępni z czasem możliwość aktualizacji do Ice Cream Sandwich) oraz korzysta z akumulatora o pojemności 6 800 mAh.

Optimus Pad LTE mierzy 245 x 151,4 x 9,34 mm i waży 497 gramów. W pierwszej kolejności trafi na rodzimy rynek. Niestety nie wiadomo, kiedy (i czy w ogóle) pojawi się na półkach naszych sklepów.

___________

W sumie dziwi mnie trochę, że LG nie zaprezentowało nowego tabletu na zakończonych kilka dni temu targach CES 2012. Ciekawe, czy szukając nowych rynków zbytu, koreańska firma zwróci uwagę na Polskę. Przecież my również możemy się pochwalić możliwością skorzystania z technologii LTE!