LG Optimus Vu - nietypowy smartfon zaprezentowany

Koreańskie LG oficjalnie zaprezentowało nowy smartfon Optimus Vu jeszcze przed targami MWC 2012. Dysponuje on ekranem w formacie 4:3 o przekątnej długości pięciu cali. Jest to więc sporych rozmiarów urządzenia, które, podobnie jak Samsung Galaxy Note, zaciera granice między smartfonami i tabletami.

LG Optimus Vu

LG Optimus Vu zostanie wystawiony na targach Mobile World Congress w Barcelonie, a na rynku koreańskim pojawi się w marcu 2012 roku. Na razie nie wiadomo nic na temat globalnej dostępności oraz cen. Jego wykonany w technologi IPS (zwiększa kąt widzenia) wyświetlacz w formacie 4:3 ma ułatwić przeglądanie dokumentów, e-booków, stron internetowych i multimediów.

LG Optimus Vu

LG Optimus Vu

Smartfon mierzy 139,6 mm długości i 90,4 mm szerokości. Dysponuje też 5-calowy wyświetlaczem o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, a przy tym ma zaledwie 8,5 mm grubości. Pod względem rozmiarów urządzenie to jest podobne do Samsunga Galaxy Note, choć wyróżnia je bardziej kwadratowy kształt.

Zobacz też: Smartfony z dużymi ekranami - hit czy niewypał?

LG Optimus Vu został wyposażony w tylny 8 Mpix aparat i przednią kamerkę internetową o rozdzielczości 1,3 Mpix. Pracuje on pod kontrolą Androida 2.3 (będzie aktualizacja do (Androida 4.0), a wewnątrz znajduje się dwurdzeniowy 1,5 GHz procesor i 1 GB RAM DDR2.

Polecamy: Testy smartfonów

To już kolejny smartfon, który ma tak duży wyświetlacz, że można by go zakwalifikować także do grona tabletów. Optimus Vu jest niewątpliwie intrygującym urządzeniem, ale czy jest praktyczny? Jak myślicie, czy takie rozwiązanie to dobry pomysł?