LG Optimus Vu wkracza do Europy. Zaoferuje lepszy procesor i wolniejszy Internet

We wrześniu na rynek europejski trafi smartfon LG Optimus Vu. W odróżnieniu od swojej oryginalnej wersji urządzenie to zostanie wyposażone w czterordzeniowy procesor.


Smartfon LG Optimus Vu to konkurent Samsunga Galaxy Note. Od czasu swojej marcowej premiery w Korei Południowej sprzedał się on w liczbie 500 tysięcy sztuk. Przekonało to koreańskiego producenta do podjęcia decyzji o wkroczeniu na inne rynki, wśród których znalazły się również wybrane kraje europejskie.

Lepszy procesor, słabszy Internet

Co interesujące, o ile wersja europejska smartfona Optimus Vu posiada taki sam wyświetlacz (5-calowy panel IPS o rozdzielczości 768 x 1024 pikseli) oraz system (Android 4.0 Ice Cream Sandwich), o tyle różni się od swojego pierwowzoru pod względem wydajności procesora (zamiast dwóch rdzeni oferuje cztery rdzenie układu NVIDIA Tegra 3) oraz łączności (nie wspiera LTE, lecz jedynie 3G).

Urządzenie cechuje ponadto:

- 32 GB wewnętrznej pamięci

- aparat 8 MP z tyłu/aparat 1,3 MP z przodu

- wymiary: 139,6 x 90,4 x 8,5 mm

- waga: 168 gramów

LG naśladuje Samsunga

Warto przypomnieć, że podobnie do firmy LG postąpiła wcześniej firma Samsung, która wbrew wcześniejszym założeniom postanowiła wyposażyć tablet Galaxy Note 10.1 w czterordzeniowy układ.

Kiedy?

Smartfon LG Optimus Vu powinien pojawić się w Europie już w przyszłym miesiącu.

___________________

Podoba mi się decyzja LG. Wydajniejszy i bardziej energooszczędny procesor rekompensuje mi z naddatkiem brak wsparcia dla technologii LTE.