LG.Philips: "brudoodporny" panel LCD

Firma LG.Philips LCD przedstawiła nowy, 15,4-calowy, panel TFT LCD dla notebooków. Korzysta on z technologii, dzięki której różnego rodzaju zabrudzenia - takie jak tłuste plamy, odciski palców, smugi czy ślady mazaka - nie przywierają do jego powierzchni i mogą być w prosty sposób usunięte.

Panele TFT LCD wyposażane są zazwyczaj w antyrefleksyjną powłokę, pokrywającą powierzchnię warstwy materiału polaryzującego. Ze względu chemiczne właściwości, niektóre z nich mają tendencję do "przytrzymywania" różnych zabrudzeń (takich jak np. tłuste plamy). "Nasze nowe panele działają na podobnej zasadzie jak nieprzywierające patelnie do smażenia. Brud i olej mogą być z ich powierzchni w łatwy sposób wytarte" - tłumaczy Byung-Chul Ahn z firmy LG.Philips LCD.

"Podobnie jak miliony ludzi, my również używamy notebooków podczas podróży biznesowych. Powstające na wyświetlaczu odciski palców są bardzo dokuczliwe i jeżeli nie zostaną natychmiast wytarte, trudniej będzie się ich pozbyć w późniejszym czasie. Dlatego rozwinęliśmy nową technologię" - dodaje Byung-Chul.

LG.Philips: "brudoodporny" panel LCD

Nowa technologia zostanie początkowo zastosowana w panoramicznych 15,4-calowych panelach, których masowa produkcja rozpocznie się w pierwszej połowie przyszłego roku (pod jego koniec możemy jej oczekiwać w panelach we wszystkich rozmiarach).

Więcej informacji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: