LG: Plazmy na fali

Telewizory wyposażone w ekrany plazmowe cieszą się ostatnio coraz większą popularnością - poinformowali przedstawiciele koncernu LG. Duże zapotrzebowanie na plazmy pozwoliło południowokoreańskiej firmie na znaczne poprawienie wyników finansowych działu odpowiedzialnego za produkcję telewizorów.

"Wyniki finansowe działu produkującego i sprzedającego telewizory plazmowe poprawiają się bardzo szybko - sądzę, że dzięki temu już w połowie bieżącego roku znów zacznie on przynosić zyski" - powiedział w rozmowie z dziennikarzem agencji AP Yong Nam, szef LG.

W ubiegłym roku "plazmowy" dział LG Electronics przynosił znaczące straty - klienci częściej wybierali telewizory LCD, co sprawiło, że w ostatnim kwartale 2007 r. dział ten odnotował ponad 11 mln USD strat. Ostatnio jednak zainteresowanie telewizorami PDP znów znacząco wzrosło - do tego stopnia, że koncern spodziewa się wkrótce osiągnięcia zysków.

Przedstawiciele LG zapowiedzieli też, że firma zamierza w najbliższym czasie szybko się rozwijać - niewykluczone, że również poprzez przejęcia innych producentów lub fuzje.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu firma Pioneer zapowiedziała, że wkrótce zrezygnuje z produkcji wyświetlaczy plazmowych, gdyż jest to zbyt kosztowane. Nie znaczy to jednak, że plazmy z logo Pionnera znikną ze sklepów - firma wciąż będzie sprzedawać takie telewizory, z tym, że ekrany do nich zamierza kupować u innych producentów.