LG Prada 3.0 oficjalnie zaprezentowany

Dzisiaj oficjalnie zaprezentowany został najnowszy owoc współpracy pomiędzy firmą LG Electronics oraz domem mody Prada. Mowa o wyposażonym w bardzo jasny wyświetlacz Nova Plus telefonie Prada od LG (3.0).

Pięć lat temu firma LG Electronics oraz dom mody Prada nawiązały współpracę, w wyniki której na rynku zagościły dwa luksusowe telefony - Prada od LG (1.0) i Prada od LG (2.0).

Pierwszy z nich był pierwszym na świecie telefonem komórkowym z ekranem dotykowym. Co równie interesujące, ze względu na wzornictwo włączony został do stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) w Nowym Jorku oraz Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCA) w Szanghaju.

Pod koniec listopada firmy poinformowały o odświeżeniu współpracy i zamiarze rychłego zaprezentowania jej kolejnego "dziecka" - telefonu Prada od LG (3.0). Dzisiaj mamy okazję przedstawić to urządzenie oficjalnie.

Co oferuje?

Prada od LG (3.0) wyposażony został w bardzo jasny 4,3-calowy wyświetlacz Nova Plus (800 x 480 pikseli, 233 ppi, 800 cd m2, zabezpieczony bardzo wytrzymałym szkłem Gorilla Glass), dwurdzeniowy procesor OMAP4430 1 GHz, 8 GB wewnętrznej pamięci flash, moduły Bluetooth 3.0, NFC i WiFi 802.11a/b/g/n oraz 8-megapikselowy aparat pozwalający na nagrywanie filmów 1080p z prędkością 30 kl./sek.

Urządzenie, które zamknięto w obudowie o wymiarach 127 x 69 x 8,5 mm, zasilane jest akumulatorem o pojemności 1540 mAh i pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3.7 (interfejs użytkownika przypomina ten ze smartfona LG Optimus). W przyszłości można będzie go zastąpić Androidem 4.0.

Jeżeli chodzi o design nowego telefonu sami musicie ocenić, czy jest on niepowtarzalny (patrz zdjęcia na górze).

Prada od LG (3.0) ma się pojawić na rynku w styczniu przyszłego roku. Niestety jego cena nie została podana.