LG + Prada, czyli konkurencja dla iPhone'a

Koreański koncern LG Electronics zaprezentował nowy telefon komórkowy, zaprojektowany wspólnie ze znanym włoskim domem mody Prada SpA. Urządzenie wyposażono w duży, dotykowy wyświetlacz - sprawia to, że model LG-KE850 przypomina przedstawiony w ubiegłym tygodniu telefon iPhone Apple'a.

To nie jedyne podobieństwo - urządzenia mają zbliżone gabaryty, aczkolwiek produkt LG jest odrobinę mniejszy (mierzy 99 x 54 x 12 mm). LG-KE850 wyposażony został w 3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 400 pikseli (wyświetlacz iPhone'a ma 3,5" i rozdzielczość 320 x 480) oraz wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 2 megapikseli (podobnie, jak w produkcie Apple). Więcej informacji o iPhone można znaleźć tutaj.

W przeciwieństwie do wyposażonego w maksymalnie 8 GB pamięci iPhone'a telefon LG ma zaledwie 8 MB wbudowanej pamięci - ale można ją rozszerzyć poprzez karty MicroSD.

LG + Prada, czyli konkurencja dla iPhone'a

Telefon LG-KE850

Nowy telefon LG pracuje w systemie GSM (zakresy 900/1800/1900) i obsługuje technologie EDGE oraz Bluetooth 2.0. Urządzenie może też pełnić funkcję przenośnego odtwarzacza audio (odtwarza formaty MP3, AAC, AAC+, WMA oraz RA) oraz wideo (MPEG4, H.263, H.264). Wbudowana bateria wystarcza - wedle zapewnień producenta - na 3 godziny rozmowy i ok. 300 godzin czuwania.

Co ciekawe, praca projektantów z Prady nie ograniczyła się jedynie do opracowania - jak to zwykle bywa w przypadku podobnych kooperacji - ogólnego wzornictwa telefonu. Uczestniczyli oni także w tworzeniu interfejsu użytkownika oraz... dzwonków.

Cenę telefonu ustalono na ok. 600 euro. Urządzenie w lutym trafić ma na rynek europejski, zaś w marcu dostępne będzie również w Azji. Co ciekawe, sprzedawane będzie ono przede wszystkim w sklepach firmowych Prady.