LG Smart TV Upgrader: podłącz internet do telewizora

LG Electronics pokaże na zbliżających się targach CES sporo nowych urządzeń. Jednym z nich będzie przystawka STB do telewizora. Dostarczy internet i aplikacje znane z telewizorów LG Smart TV do odbiorników, które nie dysponują tymi opcjami.

Pełna nazwa urządzenia to ST600 Smart TV Upgrader. Jest to nieduże kwadratowe pudełko o bokach długości 11 cm. Zapewnia szerokopasmowy dostęp do internetu dzięki technologii Ethernet lub Wi-Fi.

Smart TV Upgrader jest kompatybilny z urządzeniami działającymi w standardzie DLNA. Dzięki temu można np. bezprzewodowo połączyć się z komputerem i wyświetlać na ekranie telewizora materiały zgromadzone na dysku.

Nowa przystawka STB LG daje dostęp do stron takich jak YouTube, Netflix, Pandora Radio, Cinema Now, Vudu i obsługuje widżety TV Yahoo. Pozwala też na korzystanie z coraz większej liczby aplikacji LG.

Wcześniej usługa Smart TV nazywała się LG NetCast i była dostępna tylko w niektórych telewizora, odtwarzaczach Blu-ray i zestawach kina domowego LG.

LG kieruje swoje nowe urządzenie do ludzi zainteresowanych funkcjami internetowymi w telewizorze, ale nie na tyle, by kupować nowy odbiornik. Cena ST600 Smart TV Upradera nie jest jeszcze znana. Ma być dostępny w drugim kwartale 2011 roku.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10