LG Smart TV już nie będą nas szpiegowały

Firma LG wdrożyła już proces aktualizacji oprogramowania telewizorów Smart TV mający na celu rozwiązanie problemu z wysyłaniem pewnych informacji o oglądanych treściach bez zgody użytkownika.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o podejrzanym zachowaniu telewizorów Smart TV firmy LG. Jeden z blogerów odkrył bowiem, że system LG Smart AD (analizuje ulubione programy użytkownika, zachowania w Internecie, słowa kluczowe i inne informacje, aby zapewnić dla odbiorcy odpowiednie reklamy) gromadził/przesyłał informacje o oglądanych przez niego treściach nawet wtedy, gdy został wyłączony. Podobny problem dotyczył też zapisywania nazw plików przechowywanych na pendrive'ach.

W reakcji na te doniesienia koreański producent przesłał do naszej redakcji oświadczenie, w którym zapowiedział opracowanie nowego oprogramowania, dzięki któremu możliwe będzie zablokowanie funkcji wysyłania informacji. Usunięty powinien być również system indeksujący nazwy plików na zewnętrznych nośnikach.

Zobacz również:

Aktualizacja oprogramowania ruszyła

Jak się właśnie dowiadujemy, firma LG dotrzymała słowa i już pod koniec listopada zaczęła uaktualniać oprogramowanie większości telewizorów Smart TV.

"Na jej podstawie [aktualizacji oprogramowania - red.] telewizory LG Smart TV nie będą wysyłać informacji o oglądanych treściach, gdy funkcja ta została ręcznie przez użytkownika wyłączona. Ponadto, po zaktualizowaniu oprogramowania nie będą też przesyłane nazwy plików multimedialnych" - czytamy w oświadczeniu LG.

LG Smart TV już nie będą nas szpiegowały

LG Smart TV - aktualizacja oprogramowania