LG Smart TV już nie będą nas szpiegowały

Firma LG wdrożyła już proces aktualizacji oprogramowania telewizorów Smart TV mający na celu rozwiązanie problemu z wysyłaniem pewnych informacji o oglądanych treściach bez zgody użytkownika.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o podejrzanym zachowaniu telewizorów Smart TV firmy LG. Jeden z blogerów odkrył bowiem, że system LG Smart AD (analizuje ulubione programy użytkownika, zachowania w Internecie, słowa kluczowe i inne informacje, aby zapewnić dla odbiorcy odpowiednie reklamy) gromadził/przesyłał informacje o oglądanych przez niego treściach nawet wtedy, gdy został wyłączony. Podobny problem dotyczył też zapisywania nazw plików przechowywanych na pendrive'ach.

W reakcji na te doniesienia koreański producent przesłał do naszej redakcji oświadczenie, w którym zapowiedział opracowanie nowego oprogramowania, dzięki któremu możliwe będzie zablokowanie funkcji wysyłania informacji. Usunięty powinien być również system indeksujący nazwy plików na zewnętrznych nośnikach.

Aktualizacja oprogramowania ruszyła

Jak się właśnie dowiadujemy, firma LG dotrzymała słowa i już pod koniec listopada zaczęła uaktualniać oprogramowanie większości telewizorów Smart TV.

"Na jej podstawie [aktualizacji oprogramowania - red.] telewizory LG Smart TV nie będą wysyłać informacji o oglądanych treściach, gdy funkcja ta została ręcznie przez użytkownika wyłączona. Ponadto, po zaktualizowaniu oprogramowania nie będą też przesyłane nazwy plików multimedialnych" - czytamy w oświadczeniu LG.

LG Smart TV już nie będą nas szpiegowały

LG Smart TV - aktualizacja oprogramowania