LG Star - nowe informacje i zdjęcia "dwurdzeniowego" smartfonu

W Sieci pojawiły się nowe wiadomości na temat nadchodzącego smartfonu LG Star z dwurdzeniowym procesorem NVIDIA Tegra 2. Urządzenie świetnie wypada w testach wydajności Quadrant.

LG Star ma być jednym z pierwszych telefonów na rynku wykorzystujących dwurdzeniowe procesory Tegra 2 od Nvidii. O modelu informowaliśmy niecałe dwa tygodnie temu prezentując jego pierwsze zdjęcia i specyfikację.

Teraz już jest pewne, że oficjalna nazwa telefonu to LG Star. Urządzenie ma się pojawić na rynku w pierwszym kwartale 2011 roku. Smartfon posiada 4-calowy ekran i 8-megapikselową kamerę cyfrową umożliwiającą nagrywanie filmów Full HD (1080p). Wiadomo także, że przynajmniej obecnie, urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android Froyo. Jest to nieco dziwne zważywszy na fakt, że już w najbliższym czasie Google ma zaprezentować nową wersję (2.3) nazwaną Gingerbread.

Zastosowanie w LG Star dwurdzeniowego procesora ma znacząco zwiększyć wydajność smartfonu. Wedle zapewnień Nvidii, procesory Tegra 2 mają się także przyczynić do wydłużenia pracy urządzenia na jednym cyklu ładowania. Pierwszą informację udało się już potwierdzić.

Anonimowy posiadacz przedpremierowej wersji LG Star poinformował o pierwszych wynikach benchmarku Quadrant. Smartfon uzyskał w nim świetny wynik wynoszący 1759 punktów. Dla porównania Google Nexus One pracujący pod kontrolą Androida Froyo w tym samym teście uzyskuje wynik ok. 1300 punktów, a Samsung Galaxy S (Android 2.1) około 800 punktów (dane z testu androidandme.com). Poniżej film prezentujący test Quadrant przeprowadzony na obecnych już na rynku topowych urządzeniach pracujących na Androidzie.