LG Stylo 6 z rysikiem - tani konkurent dla Galaxy Note 10 Lite

Moda na smartfony z rysikiem powraca. LG zaprezentowało właśnie nowy model z rodziny Stylo. Czym wyróżnia się urządzenie wycenione na zaledwie 220 dolarów?

Zaledwie niewielka część internautów zdaje sobie sprawę, że nie tylko Samsung produkuje smartfony z wbudowanym rysikiem. Również LG od wielu lat zajmuje się produkcją tego typu urządzeń.

LG Stylo 6 z rysikiem - tani konkurent dla Galaxy Note 10 Lite

Źródło: gizchina.com

Koreańczycy zaprezentowali właśnie nowe urządzenie z obsługą rysika, które wyróżnia się niespodziewanie niską ceną. LG Stylo 6 pojawił się w ofercie jednego z amerykańskich operatorów sieci komórkowej - Boost Mobile. Cena detaliczna została ustalona na 220 dolarów, co przekłada się na około 920 zł netto.

LG Stylo 6 jest obecnie chyba najtańszym smartfonem z wbudowanym rysikiem. Najtańszy model Samsunga z obsługą S-Pen - Galaxy Note 10 Lite kosztuje sporo ponad 2000 zł.

W przystępnej cenie otrzymujemy smartfona z rysikiem, przyzwoitym aparatem, systemem szybkiego ładowania oraz dużym ekranem.

LG Stylo 6 to szósta już generacja taniego smartfona wyposażonego w rysik. Urządzenie charakteryzuje się poziomym układem kamer oraz obecnością fizycznego czytnika linii papilarnych na pleckach. Tył urządzenia posiada gradientowy wzór zmieniający kolor.

Podobnie, jak w innych, nowych modelach LG nie zabrakło dedykowanego przycisku służącego do aktywacji Asystenta Google.

Z przodu umieszczono spory ekran z niewielkim wycięciem w ekranie. Panel o przekątnej 6,8 cala oferuje rozdzielczość Full HD+. niestety całość okalają spore ramki, które negatywnie wpływają na wielkość konstrukcji.

LG Stylo 6 z rysikiem - tani konkurent dla Galaxy Note 10 Lite

Źródło: gizchina.com

Stylo 6 posiada 13 MP aparat główny oraz dwa aparaty pomocnicze - 5 MP obiektyw ultra szerokokątny oraz 5 MP czujnik głębi.

Niestety niska cena startowa oraz obecność rysika na pokładzie spowodowała, że LG wyposażyło Stylo 6 w niezbyt wydajne podzespoły. Procesor to starawy już MediaTek Helio P35 wspierany przez zaledwie 3 GB pamięci operacyjnej. Nie zabrakło również 64 GB wbudowanej pamięci masowej. Bateria posiada pojemność 4000 mAh, a smartfon wspiera szybkie, 18 W ładowanie przewodowe. Całość pracuje pod kontrolą Androida 10. Warto zauważyć, że LG Stylo 6 posiada złącze słuchawkowe Jack.

Niestety obecnie nie wiemy czy urządzenie trafi do sprzedaży w Polsce.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Note 10 Lite.

Źródło: gizchina.com