LG TV webOS 6.0 oficjalnie - Asystent Google, nowy pilot i odświeżone UI

LG zaprezentowało nową wersję systemu operacyjnego webOS TV, pod kontrolą którego pracować będą telewizory na rok modelowy 2021. Jakie nowości przewidziano? Czy starsze modele otrzymają aktualizację oprogramowania?

Styczeń to miesiąc, w którym na rynku pojawiają się najnowsze telewizory na rok modelowy 2021. LG również zaprezentowało swoje modele, a przy okazji pokazano najnowszą wersję systemu operacyjnego webOS 6.0, która znajdzie się w tegorocznych telewizorach.

Ekran domowy webOS 6.0 
Źródło: gsmarena.com

Ekran domowy webOS 6.0

Źródło: gsmarena.com

Koreański producent twierdzi, że to najważniejsza aktualizacja systemu operacyjnego dla telewizorów od czasu wprowadzenia na rynek webOS w 2014 roku. Nowy system operacyjny zintegrowano z całkowicie przeprojektowanym pilotem Magic Remote.

Projektanci wydzielili na pilocie specjalną strefę dla przycisków dedykowanych usługom. Znajdziemy tam przycisk do uruchomienia Asystenta Google, Amazon Alexa, Netflixa, Amazon Prime Video, Disney+ oraz autorskiej usługi LG Channel.

Nowy pilot Magic Remote
Źródło: gsmarena.com

Nowy pilot Magic Remote

Źródło: gsmarena.com

Telewizory LG wyposażono w rozwiązanie Next Picks. Telewizor analizuje gusta swoich użytkowników i proponuje dwa programy na żywo (z oferty telewizyjnej lub satelitarnej) oraz jeden tytuł ze skonfigurowanych usług streamingowych.

Pilot wyposażono w funkcję Magic Tag. W obudowie umieszczono moduł NFC, który pozwala na szybkie sparowanie naszego smartfona z telewizorem poprzez wykorzystanie pilota. Po dotknięciu telefonu z NFC do pilota możemy szybko przesyłać zdjęcia i filmy wideo z naszego urządzenia mobilnego wprost na większy ekran.

LG popracowało również nad biblioteką Magic Explorer, która nauczyła się przekazywać dodatkowe informacje o filmie/serialu, który jest aktualnie wyświetlany. Dzięki tej funkcji dowiemy się, gdzie nakręcony został oglądany przez nas materiał oraz kto w nim wystąpił.

System operacyjny webOS 6.0 oferuje zaktualizowany i przemodelowany interfejs użytkownika. LG informuje, że zapewnia on szybszy dostęp do najważniejszych funkcji.

webOS 6.0 pojawi się na telewizorach LG z linii modelowej 2021. Mowa o zwykłych telewizorach UHD, średniakach NanoCell oraz topowych modelach QNED Mini LED i OLED. Klasycznie dla LG - jeżeli posiadasz starszy model telewizora webOS 5.0 nie powinieneś liczyć na aktualizację oprogramowania do webOS 6.0.

LG nie dostarcza dużych aktualizacji rozwojowych dla swoich telewizorów, co jest sporym minusem.

Źródło: gsmarena.com