LG V50 zaczyna otrzymywać system Android 10

Użytkownicy smartfona LG V50 zaczynają otrzymywać system Android 10. Jednak jak na razie na ograniczonym obszarze i nie wszyscy.

W listopadzie 2019 roku LG rozpoczęło program Android 10 beta dla LG V50. Miało to miejsce krótko po tym, gdy otrzymał go LG G8. Informację o rozpoczęciu rozprowadzania stabilnej wersji systemu podał Max Winebach, który niedawno zdradził sporo informacji na temat nadchodzącego flagowca Samsung S20. Od niego także pochodzi poniższy zrzut ekranu smartfona po aktualizacji.

Źródło: XDA Cevelopers

Źródło: XDA Cevelopers

Jednak jeśli używasz LG V50, nie sprawdzaj jeszcze dostępności aktualizacji. Jest ona na razie rozprowadzana tylko w Korei Południowej, a ponadto wyłącznie wśród użytkowników, którzy wzięli udział w programie beta. Na liście nowości, którą opublikowano, widzimy m.in. nowe elementy interfejsu użytkownika, jak wyskakujące okienka, pełne wsparcie dla obsługi gestów oraz ulepszenia funkcji związanych z podwójnym wyświetlaczem. Aplikacja Aparat zostaje mocno zmieniona - rozdzielone zostają tryby zdjęć i nagrywania filmów.

A co z posiadaczami LG V50 w Europie? Na razie pozostaje im cierpliwie czekać na informację, kiedy LG udostępni aktualizację dla użytkowników w tym rejonie świata. Spodziewamy się, że nastąpi to jeszcze w tym miesiącu.