LG V50 zaczyna otrzymywać system Android 10

Użytkownicy smartfona LG V50 zaczynają otrzymywać system Android 10. Jednak jak na razie na ograniczonym obszarze i nie wszyscy.

W listopadzie 2019 roku LG rozpoczęło program Android 10 beta dla LG V50. Miało to miejsce krótko po tym, gdy otrzymał go LG G8. Informację o rozpoczęciu rozprowadzania stabilnej wersji systemu podał Max Winebach, który niedawno zdradził sporo informacji na temat nadchodzącego flagowca Samsung S20. Od niego także pochodzi poniższy zrzut ekranu smartfona po aktualizacji.

LG V50 zaczyna otrzymywać system Android 10

Źródło: XDA Cevelopers

Jednak jeśli używasz LG V50, nie sprawdzaj jeszcze dostępności aktualizacji. Jest ona na razie rozprowadzana tylko w Korei Południowej, a ponadto wyłącznie wśród użytkowników, którzy wzięli udział w programie beta. Na liście nowości, którą opublikowano, widzimy m.in. nowe elementy interfejsu użytkownika, jak wyskakujące okienka, pełne wsparcie dla obsługi gestów oraz ulepszenia funkcji związanych z podwójnym wyświetlaczem. Aplikacja Aparat zostaje mocno zmieniona - rozdzielone zostają tryby zdjęć i nagrywania filmów.

A co z posiadaczami LG V50 w Europie? Na razie pozostaje im cierpliwie czekać na informację, kiedy LG udostępni aktualizację dla użytkowników w tym rejonie świata. Spodziewamy się, że nastąpi to jeszcze w tym miesiącu.