LG V60 ThinQ z podwójnym ekranem i 5G zadebiutuje na MWC 2020

LG planuje prezentacje kolejnego urządzenia z dołączanym drugim ekranem. Na pokładzie znajdzie się także modem 5G.

Rok 2019 z pewnością można określić rokiem składanych smartfonów. LG jako jedyny producent zdecydowało się zaprezentować klasyczne telefony komórkowe, do których dołączyć można drugi ekran LG Dual Screen sprzedawany jako akcesorium. Do końca roku pozostało zalewie kilka dni, a wszyscy czekają już na mocne rozpoczęcie 2020 roku. W styczniu na CES 2020 i w lutym na MWC 2020 zadebiutuje sporo nowych urządzeń. Jednym z nich będzie LG V60 ThinQ.

LG V60 ThinQ z podwójnym ekranem i 5G zadebiutuje na MWC 2020

Koreańczycy co roku biorą udział w konferencji Mobile World Congress w Barcelonie, gdzie prezentowane są kolejne flagowe modele. Na MWC 2019 zaprezentowano LG G8 ThinQ oraz LG V50 ThinQ. W tym roku możemy zobaczyć model V60 ThinQ będący konkurencją dla Samsunga Galaxy Note 10.

Według raportu Korean Herald, który odwołuje się do sprawdzonych źródeł branżowych LG zaprezentuje na MWC 2020 najnowszy model z flagowej serii LG V. Urządzenie wyposażone zostanie zarówno w moduł Dual Screen, jak i modem 5G. Oczekuje się, że LG Electronics zwiększy dostawy tego urządzenia na terenie Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych i Japonii.

LG V50 ThinQ będzie klasycznym smartfonem, który sprzedawany będzie z dodatkowym modułem Dual Screen, które pozwala w szybki sposób dodać do urządzenia drugi ekran oraz zwiększyć pojemność baterii. Rozwiązanie to nie wygląda tak zjawiskowo, jak Huawei Mate X czy Galaxy Fold, ale sprawdza się lepiej podczas codziennego użytkownika.

Raport Korean Herald informuje również, że moduł Dual Screen posiadał będzie ulepszoną składaną konstrukcję. Możliwe, że LG uda się zminimalizować nieco sporą środkową przerwę, która powstaje po umieszczeniu telefonu w module Dual Screen.

W chwili obecnej nie wiemy jeszcze czy na targach MWC 2020 zadebiutują inne modele smartfonów od LG. Zazwyczaj na targach MWC pojawiały się modele z serii LG G. Dopiero w 2019 roku po raz pierwszy zaprezentowano LG V50 ThinQ. Możliwe, że w tym roku LG ponownie zdecyduje się na jednoczesną prezentacje LG G9 ThinQ i LG V60 ThinQ.

Źródło: xda-developers.com