LG Velvet 5G zostanie zaprezentowany 7 maja

LG udostępniło oficjalne wideo promocyjne. Pierwszy smartfon z nowej rodziny Velvet zostanie zaprezentowany 7 maja.

LG szykuje się do wprowadzenia na rynek nowego smartfona. Model Velvet 5G ma łączyć flagowe funkcje ze średniopółkowymi podzespołami oraz niższą ceną.

LG Velvet 5G zostanie zaprezentowany 7 maja

Źródło: pocketline.com

w

Od około tygodnia w sieci pojawia się mnóstwo informacji na temat LG Velvet 5G. Zbiegły się one w czasie z inną premierą koreańskiego producenta, przez co myśleliśmy, że LG oficjalnie zaprezentuje nowego smartfona jeszcze w tym tygodniu.

Na koreańskim kanale LG na YouTube pojawiło się właśnie nowe wideo promocyjne, które informuje, że LG Velvet 5G zostanie zaprezentowany 7 maja. Na filmiku widać nietypowy, kaskadowy układ kamer. Wcześniej widzieliśmy już zdjęcia frontu z niewielkim notch'em w kształcie kropli wody.

LG Velvet jest pierwszym modelem z nowej rodziny, który będzie średniakiem aspirującym do grona flagowców. Urządzenie konkurować będzie między innymi z Google Pixel 4a oraz iPhone'm SE drugiej generacji.

Wideo promocyjne umieszczone w sieci przez samego producenta potwierdza, że LG Velvet 5G wykorzystywać będzie modny ostatnimi czasy procesor Qualcomm Snapdragon 765 z dodatkowym modemem sieci 5G. Na pleckach znalazło się miejsce dla trzech aparatów z diodą doświetlającą LED. Co ciekawe podobnie, jak zaprezentowana ostatnio Motorola Edge, również LG Velvet 5G posiada gniazdo słuchawkowe Jack. Przyciski do regulacji głośności i włącznik znajdują się na lewej krawędzi. U góry znajdziemy tackę na karty SIM i dodatkowy mikrofon.

Smartfon dostępny będzie w kilku wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, zielonej, pomarańczowej i różowej.

LG Velvet 5G pracować będzie pod kontrolą Androida 10 z nakładką od LG. Smartfon wyposażony będzie w co najmniej 4 GB pamięci operacyjnej oraz 64 GB wbudowanej pamięci masowej.

Nadchodzący smartfon z Koreii zaoferuje również szybkie ładowanie przewodowe, wodoodporność potwierdzoną certyfikatem IP oraz czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran.

Pełną specyfikacja techniczną oraz ceny poszczególnych konfiguracji LG Velvet 5G poznamy 7 maja 2020 roku.

Sprawdź, ile kosztuje LG G50s.

Źródło: 91mobiles.com