LG W53 SMART - "inteligentne" monitory LCD dla kinomaniaków

Koreańska firma LG zaprezentowała nową serię monitorów LCD o oznaczeniu W53 SMART. "Inteligentne" urządzenia (część z nich wyposażono w panele Full HD) oferują system automatycznie dostosowujący poziom jasności do panujących w pomieszczeniu warunków oświetleniowych.

W skład nowej serii (zastępuje ona serię W52) weszły monitory LCD oferujące ekrany o przekątnej wynoszącej od 18,5 do 27 cali. Urządzenia dysponują systemem automatycznie dostosowującym poziom jasności do panujących w pomieszczeniu warunków oświetleniowych oraz cechują się rozdzielczością Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli (dotyczy modeli o przekątnej wynoszącej minimalnie 21,5 cala).

LG W53 SMART - "inteligentne" monitory LCD dla kinomaniaków

LG W53 SMART

Sprzęt wyposażono również w tryb Cinema Mode (eliminuje podczas oglądania wideo online wszystkie rozpraszające elementy takie jak np. reklamy) oraz przyciski funkcyjne, które podświetlają się w momencie zbliżenia do nich dłoni. Warto też wspomnieć o deklarowanym przez producenta dynamicznym współczynniku kontrastu na poziomie 50 000:1 oraz 2-milisekundowym czasie reakcji matrycy.

Niestety cen urządzeń nie podano. Wiadomo natomiast, że powinny się one pojawić w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.