LG Window Display - 47-calowy przezroczysty ekran Full HD

LG zaprezentowało urządzenie o nazwie Windows Display - 47-calowy przezroczysty ekran, który potrafi wyświetlać rozdzielczość Full HD.


Samsung i LG w jednym stali domu...

Koreańskie koncerny lubią się naśladować. Przypomnijmy, że ostatnio swoje przezroczyste wyświetlacze pokazywał Samsung, ale tam była mowa o dużo mniejszych rozmiarach ekranów. Tymczasem LG postanowiło przebić swojego koreańskiego konkurenta i zaprezentować przyszłościowe urządzenie - Window Display - aż 47-calowy przezroczysty wyświetlacz LCD.

Windows Display - nie tylko przezroczysty, ale jeszcze dotykowy

Co ciekawe, Window Display ma nie tylko przezroczysty ekran, ale jest też wykonany w technologii IPS, potrafi wyświetlać rozdzielczość 1080p (czyli Full HD), a do tego wszystkiego jest jeszcze sterowany dotykiem (multitouch). Oczywiście panel LG wciąż jest w fazie rozwojowej.

Zobacz również:

  • LG wraca na rynek smartfonów! Będzie sprzedawać... iPhone'y

LG lubi Raport mniejszości?

Window Display przypomina przezroczyste wyświetlacze z filmu Raport mniejszości opartego na podstawie powieści Philipa K.Dicka. Jednak ekrany LG nawet gdy pojawią się na rynku, raczej nie trafią do naszych domów - jak sama nazwa wskazuje Windows Display jest raczej przeznaczony na wystawy sklepowe.

LG Window Display - 47-calowy przezroczysty ekran Full HD

Raport mniejszości

Poniżej możecie obejrzeć, jak się prezentuje Window Display.

Źródło: OLED-Display.net